Senátor Sefzig chce obhájit křeslo

V Plzeňském kraji se bude v podzimních volbách ucházet o senátorské křeslo dosavadní senátor za ODS Luděk Sefzig zvolený v rokycanském volebním obvodě. Naproti tomu nynější senátor za ČSSD Petr Smutný z domažlického volebního obvodu už kandidovat nebude.

obrázek: Senátor Sefzig chce obhájit křeslo
V Plzeňském kraji se bude v podzimních volbách ucházet o senátorské křeslo dosavadní senátor za ODS Luděk Sefzig zvolený v rokycanském volebním obvodě. Naproti tomu nynější senátor za ČSSD Petr Smutný z domažlického volebního obvodu už kandidovat nebude. Řekli to příslušní straničtí funkcionáři.
Na podzim se uskuteční v kraji volby pouze na Rokycansku a Domažlicku, protože oběma nynějším senátorům skončí volební období. Smutný byl zvolen senátorem dvakrát: poprvé v roce 1996, podruhé v roce 2002.
Proti Sefzigovi bude kandidovat František Brožík z ČSSD, Ivo Kaplan z KDU-ČSL a Jan Mudra z KSČM. V domažlickém obvodu kandiduje z ČSSD starostka Sušice Jiřina Rippelová, za KSČM Věstislav Křenek, za KDU-ČSL místostarosta Klatov Jan Vrána. ODS kandidáta ještě nemá, primární volby se podle krajské manažerky Gabriely Valentové uskuteční koncem června.

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku


Další články