Senioři centrálního obvodu mají nové místo pro setkávání

Kontaktní místo pro seniory plzeňského centrálního obvodu bylo uvedeno do provozu.


Nově zrekonstruované prostory se nacházejí v přízemí budovy Úřadu městského obvodu Plzeň 3, sady Pětatřicátníků 1.

„Kontaktní místo pro seniory se nám podařilo slavnostně uvést do provozu až nyní, kdy to situace dovoluje, ale někteří ze seniorů sem možná zavítali již začátkem roku. Jednak jsme zde zřídili poradenskou činnost pro registraci k očkování nebo při sčítání lidu, ale také si zde mohli senioři vyzvedávat zdarma respirátory,“ říká k dosavadnímu provozu kontaktního místa Stanislav Šec, místostarosta třetího městského obvodu. Jakmile se více rozvolní opatření, jsou na kontaktním místě v plánu další aktivity a služby, které budou moci senioři využívat.

„Nově vytvořené místo má za cíl sloužit nejen pro kontakt seniorů s úřadem, ale i jako prostor pro jejich další aktivity a setkávání. Jsem rád, že se i přes obtížnější situaci v době lockdownu podařilo místo zrekonstruovat a zprovoznit. Senioři v našem obvodu tak mají k dispozici důstojné prostory, kde se mohou potkávat,“ dodává starosta obvodu David Procházka.

Provozní doba Kontaktního místa pro seniory je v pondělí a ve středu v čase 8 až 12 a 13 až 17 hodin. V brzké době je v plánu, že místo bude sloužit například pro prodej zlevněných vstupenek do divadla (od srpna 2021), prodej zájezdů (od podzimu 2021) nebo pro zasedání seniorských organizací se sídlem na území obvodu. Dále zde pro seniory bude k dispozici individuální počítačová poradna a také počítač s připojením na internet, jednou měsíčně zde bude fungovat spotřebitelská poradna a v plánu jsou i přednášky, besedy a další aktivity dle zájmu a nabídky spřízněných organizací. Počítá se také s přednáškami o bezpečnosti a prevenci, a chystají se také rukodělné kurzy, semináře na trénování paměti a mnoho dalšího.

V červnu připravil Městský obvod Plzeň 3 ve spolupráci s Mezigeneračním a dobrovolnickým centrem Totem první aktivity pro seniory. V plánu je například kondiční cvičení nebo bylinková dílna s výrobou čajů. Podrobné informace o aktivitách kontaktního místa najdou zájemci na webu městského obvodu www.umo3.plzen.eu v sekci Kontaktní místo pro seniory.

„Přejeme si, aby Kontaktní místo pro seniory bylo přívětivým prostorem pro vzájemné setkávání, které bylo nyní, v době pandemie, velmi omezené a mnoho seniorů strádalo zejména tím, že se nemohou potkávat mezi sebou. Věřím, že nyní začne kontaktní místo plnit svůj účel naplno a lidé se zde budou rádi potkávat,“ uzavírá Stanislav Šec.

Fotogalerie
James Bond

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
11.06.2021 08:050 +
 
netConcert

Hlavní zprávy

 

Loop jazz SIDE B
uniweb weby