Seniorka chtěla investovat do kryptoměny, přišla o téměř 40 tisíc

Domažličtí kriminalisté se zabývají případem podvodu, který se stal v uplynulých dnech. Jednasedmdesátiletou ženu zaujal inzerát na internetových stránkách, který lákal klienty na investice do kryptoměny.

potisk adapt print

Žena na reklamu zareagovala a zadala své kontaktní údaje. V krátké době se s ní telefonicky spojil neznámý muž a na email jí poslal odkaz, který obsahoval software pro vzdálený přístup do jejího počítače. Žena odkaz rozklikla, umožnila instalaci aplikace a dále muži sdělila, u jaké banky má vedený účet a také mu nadiktovala své rodné číslo. Po ukončení hovoru volala žena zpět na telefonní číslo, ze kterého se s ní muž spojil, avšak na druhé straně se ozval někdo jiný. Jednalo se o skutečného majitele telefonního čísla, který však o předchozích hovorech nic nevěděl. Neznámý pachatel tedy pravděpodobně zneužil telefonní číslo jiné osoby. V krátké době se opět telefonicky spojil s poškozenou, tentokrát z jiného telefonního čísla a po ženě požadoval, aby mu poslala fotografii svého občanského průkazu a přihlašovací údaje do internetového bankovnictví. I toto žena neznámé osobě poskytla. Pak už jen zaznamenala, že z jejího spořícího účtu byla na běžný účet převedena částka 38.600 korun, která byla následně z účtu odcizena. Muž dále poškozené slíbil, že se s ní spojí následující pondělí, což neučinil. Žena proto zavolala do své banky, kde byla upozorněna, že na jejím účtu někdo provedl pokus o sjednání úvěru, ale tato žádost byla ze strany peněžního ústavu zamítnuta. Společně s pracovníkem banky došla žena k závěru, že se stala obětí podvodu, internetové bankovnictví zablokovala a celou věc ohlásila policii.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu a po pachateli pátrají.

Policisté opětovně upozorňují občany, aby byli obezřetní při reakcích na inzeráty, které slibují výnosy z investic. Aby neposkytovali své osobní a přístupové údaje do internetového bankovnictví jiným osobám a byli opatrní při rozklikávání doručených odkazů. Mohou obsahovat aplikaci, pomocí které je možné ovládat celý obsah osobního počítače nebo mobilního telefonu druhou osobou.

weby uniweb zprávy

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 16.02.2023 07:060 +
 
weby uniweb

Hlavní zprávy

 

Renault Captur - Renault bez čekání
uniweb weby