Seniorka na Hartmanicku se ztratila v lese

Seniorka ztratila v lese orientaci. Rady a doporučení pro turisty a houbaře.

weby na míru UNIWEB

Ve středu 17. července 2019 před čtrnáctou hodinou přijali policisté na Klatovsku oznámení od dcery, že její matka devětašedesátiletá žena ztratila orientaci v lesním porostu v lokalitě u Zhůří mezi Kochánovem a Starou Hutí na Hartmanicku. V dopoledních hodinách šly ženy houbařit a matka telefonovala dceři, že bloudí po lese a má téměř vybitou baterii v mobilním telefonu. Žena má zdravotní problémy a byla obava o její zdraví i život.

Na místo policisté svolali pátrací akci, do které bylo zapojeno několik hlídek z různých oddělení a byl připraven i policejní vrtulník.

Podle sdělení občana se měla žena nacházet několik kilometrů za obcí Hartmanice, kde byla skutečně hlídkou policistů vypátrána krátce po patnácté hodině.


Doporučení Policie ČR:

V uplynulých letech policisté na Klatovsku pátrali po několika osobách ztracených  při hledání hub v lesních porostech. Policisté realizovali pátrací akce, do kterých byli zapojeni policisté z pořádkové služby, policejní psovodi i vrtulník. Houbařům doporučujeme, aby navštěvovali místa, která znají i zkušeným sběračům hub se může stát, že zabloudí.

Než se vydáte na procházku do lesa či sběr hub:
nosit při sobě telefon s dostatečně nabitou baterií - především rada pro starší občany pro případ, že dojde ke zranění nebo  nevolnosti či ztratí orientaci a mohou přivolat pomoc
 kompas i podrobnou mapu, když neznáte dokonale okolí
oblečení, pokud dojde ke změně počasí v průběhu pohybu v lesních porostech
nemocní, kteří užívají pravidelně léky, vzít s sebou
mít u sebe dostatečné množství potravin a tekutin.


NetConcert George Duke Band

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
19.07.2019 07:070 +
 
Škoda Fabia Combi - poslední šance 2023

Hlavní zprávy

 

NetConcert Angelique Kidjo
uniweb weby