Situace s koronavirem je v kraji příznivá. Při návratu z dovolené ale buďte opatrní

Informativní schůzka k situaci v souvislosti s nákazou COVID-19 v Plzeňském kraji se uskutečnila v pondělí na krajském úřadě.


Sešli se zde zástupci Plzeňského kraje, vedení Nemocnic Plzeňského kraje a zástupci Krajské hygienické stanice Plzeňského kraje. Na základě informací KHS byla situace v kraji vyhodnocena jako příznivá, žádná mimořádná opatření v tuto chvíli Plzeňský kraj nechystá.

„Situace v našem kraji je v tuto chvíli příznivá, přesto bychom rádi požádali veřejnost, aby dodržovala i nadále základní hygienická doporučení, a to především s ohledem na rizikové skupiny občanů,“ uvedla náměstkyně vykonávající funkci hejtmana kraje Marcela Krejsová. „Pokud se vrátíte ze zahraniční dovolené, zejména z rizikových oblastí, apelujeme na všechny občany, aby zvážili návštěvu rodičů a dalších příbuzných v seniorských a zdravotnických zařízeních. V případě zavlečení nákazy do sociálního zařízení vystavujete nejen vašeho seniora, ale i ostatní nebezpečí nákazy včetně následné sociální izolace. A právě ta je pro seniory velmi náročná,“ doplňuje Marcela Krejsová.

Vzhledem k počtu aktuálně nemocných onemocněním COVID-19 v Plzeňském kraji nebyla v tuto chvíli odborníky z KHS a oblasti zdravotnictví doporučena vedení Plzeňského kraje žádná mimořádná opatření. I nadále zůstává povinné nošení roušek ve zdravotnických zařízeních, v tomto týdnu bude také zavedeno nošení roušek a rukavic pro návštěvy v zařízeních sociálních služeb Plzeňského kraje. Zároveň bude návštěvám doporučeno, aby zvážily po návratu ze zahraniční dovolené po dobu dvou týdnů návštěvu zařízení.

Situaci vedení Plzeňského kraje ve spolupráci s KHS a dalšími členy Krizového štábu Plzeňského kraje monitoruje.Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
po 27.07.2020 17:360 +
 
Nová Škoda Scala - Akční modely Fresh

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby