Skauti rozdají Betlémské světlo tisícům Plzeňanů

Tradičně v předvánočním čase přivážejí skauti do Plzně Betlémské světlo - oheň, který byl zažehnut v Betlémě a v podobě jediného plamínku překonal tisíce kilometrů.

SEO UNIWEB

K vyzvednutí bude v neděli na ranní mši, v pondělí a na Štědrý den i na dalších místech Plzně.

Rozdávání Betlémského světla v Plzni mají každoročně na starosti skauti ze střediska ICHTHYS. „Nejdříve světlu požehná biskup Tomáš Holub, v neděli 22. prosince v 10:30 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Vzápětí nastane první příležitost, odnést si světlo domů.“ uvádí plzeňská koordinátorka Betlémského světla Lucie Urbanová. Další příležitost vyzvednout si plamínek bude v pondělí 23. prosince a to od 14 do 18 hodin ve stánku na náměstí Republiky, kde ho budou rozdávat skauti. O Štědrém dnu bude světlo k dispozici i na dalších místech v Plzni. 

Středisko ICHTHYS zajišťuje dovoz Betlémského světla z Brna do Plzně a dále až do Žatce, jeho výdej na několika místech po Plzni a díky manětínskému oddílu ho rozváží i do obcí na severním Plzeňsku -  Dolní Bělá, Dražeň, Hodoviz, Manětín, Rabštejn, Stvolny, Žihle a Žlutice. 

Betlémské světlo - vánoční symbol, představovaný malým chvějícím se plamínkem, přivážejí skauti střediska ICHTHYS do Plzně od roku 1990. Letos dorazí Betlémské světlo do Plzně v sobotu 21. prosince rychlíkem Rožmberk (R668) z Brna v 13:57 hodin. „Cesta bude protkána napalováním  dalších lucerniček na všech jeho zastávkách.“ , dodává Lucie Urbanová.

K dispozici bude světlo na těchto místech:

Náměstí Republiky

    •  pondělí 23. prosince 14–18 hod. 

    •  úterý 24. prosince 9–17 hod.  

Kostel Nanebevzetí Panny Marie (kostel „U františkánů“): 

    • neděle 22. prosince v 10:30 hod. (mše svatá a uvítání světla)

    • úterý 24. prosince 13–17 hod. 

Poustevna v Lochotínském parku: pondělí 23. prosince 15-17 hod – zde s vlastními lucerničkami

Chrám Mistra Jana Husi (na Jižním předměstí): 

    • pondělí 23. prosince 8-12 hod

    • úterý 24.prosince 8-12 hod

Kostel „U Redemptoristů“ na Chodském náměstí: úterý 24. prosince 17-18 hod.

Kostel Sv. Martina a Prokopa v Lobzích: úterý 24. prosince 17–18 hod.

Kostel U Ježíška: úterý 24. prosince 10 –12 hod.

„Světlo, které se rozdáváním nezmenšuje, ale naopak přibývá, je znamením míru, pokoje a radosti, která k nám o Vánocích přichází a kterou chtějí skauti spolu s lucerničkami šířit mezi lidmi,“ vysvětluje koordinátorka světla v Plzni Urbanová.

Plzeňští skauti se snaží, aby se světlo dostalo skutečně ke všem, kteří o ně mají zájem.  „Na všech stanovištích, kromě Lochotínského parku, lze využít lucerniček připravených našimi skauty. Pokud tedy nemáte lucerničku vlastní, s prázdnou neodejdete. Na přípravě lampiček, rozdávání a roznosu světla se podílí asi sto skautů z našeho skautského střediska ICHTHYS, “ uzavírá plzeňská koordinátorka.

Skauti rozvážejí Betlémské světlo po republice vlakem. Světélko zažehnuté v místě narození Ježíše Krista k nám tradičně putuje z Vídně, kde ho rakouští skauti předávají skautským delegacím z celé Evropy.  


weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
fabia

Hlavní zprávy

 

auto cb restart 2
seo uniweb