Škola ve Štěnovicích má nová hnízda pro jiřičky a rorýse

Před pěti roky se rekonstruovala fasáda Základní školy ve Štěnovicích. Při rekonstrukci zanikly přirozené historické hnízdní dutiny pro rorýse obecné.

porsche bory 2022

Byla odstraněna i všechna hnízda jiřiček obecných.  Tenkrát ptáky nikdo neřešil a v důsledku ztráty hnízdišť populace obou druhů ve Štěnovicích výrazně klesly.

Toho si všimla paní učitelka Jitka Hněvsová a spolu s vedením školy ve Štěnovicích, kde učí, a obcí začala věc řešit. V lednu letošního roku se navíc spojila s plzeňským zvířecím záchranářem Pavlem Steinbachem. Právě tento spolek v pátek 17. 4. 2020 ve spolupráci se školou osadil prvních 20 hnízdních budek pro rorýse a 20 hnízdních náhrad pro jiřičky.

"Krom toho, že ptáci mají zpět alespoň část svých bývalých hnízdišť, zapojili pedagogové akci i do výuky přírodopisu a vzdělávání dětí," říká šéf zvířecích záchranářů Karel Makoň.
  
Na fotografiích Taťány Typltové můžete vidět jak paní učitelku Jitku Hněvsovou, tak Pavla Steinbacha ze Štěnovic, Miloše Paiskera st. a Karla Makoně při osazování 20 hnízd pro jiřičky na budovu tělocvičny a 20 speciálních hnízdních budek pro rorýse na komín od bývalé kotelny. 
 

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

NetConcert Angelique Kidjo
uniweb weby