Školka dostane teplejší kabát a čepici ze zelené střechy

Více tepla za méně peněz získá 63. mateřská škola v Lábkově ulici na Skvrňanech. A to díky nové tepelné izolaci i výměně oken a dveří. Vedení třetího městského obvodu už předalo stavbu zhotoviteli.


Tím je společnost MIRAS – stavitelství a sanace, s. r. o. Hotovo by mělo být nejpozději v říjnu letošního roku.

„Nové teplené izolace dostanou všechny budovy školky s výjimkou částí pavilonů A a B, kde se nacházejí třídy. Ty již novou zateplenou stěnu, která odpovídá požadovaným tepelně technickým vlastnostem, mají, “ uvádí 1. místostarosta MO Plzeň 3 Pavel Šrámek.

Spojovací chodby čeká demontáž všech stěnových dílců včetně výplní otvorů, demontáž střechy a nosné ocelové konstrukce. Nové chodby budou založené na základových pasech, stěny budou vyzděné z pórobetonu a zateplené. Chybět nesmí nová okna a dveře s izolačními dvojskly.

„Školka se bude moci po rekonstrukci pochlubit zelenou střechou. Kromě toho, že dokáže výborně regulovat teplotu, zadrží v létě více než 70 procent všech srážek. V zimě je to přibližně 40 %. Rozsáhlé plochy pokryté širokou škálou vegetace navíc poskytují domov mikroorganizmům, bezobratlým, drobnému hmyzu a ptákům,“ vysvětluje Pavel Šrámek.

Při rekonstrukci se počítá také s venkovními žaluziemi, s opravou stávajících slaboproudých rozvodů a terénními úpravami.

Ve školce je také mimo jiné navržené rovnotlaké nucené větrání pomocí soustavy vzduchotechnických jednotek se zpětným získáváním tepla. Systém bude regulovaný podle množství CO2 v místnostech.

Budova mateřinky by podle zpracovaného energetického posouzení měla po rekonstrukci uspořit 155,14 MWh ročně.

„Postupně se snažíme zateplovat všechny školky v našem obvodě a tím snižovat náklady na energie a zároveň zvyšovat komfort dětí i zaměstnanců mateřinek,“ říká starosta třetího městského obvodu David Procházka.

Rekonstrukce vyjde třetí městský obvod zhruba na 23 914 000 korun bez DPH. Z toho přibližně šest a půl milionu půjde z dotace. 

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Škoda Kamiq Fresh - Teď to klapne

Hlavní zprávy

 

Nová Škoda Kamiq - Akční modely Fresh