Skončila největší letošní sportovní akce pro veřejnost Sportmanie Plzeň 2022

Ve Škoda sport parku na území obvodu Plzeň 2-Slovany v neděli odpoledne skončila Sportmanie Plzeň 2022, největší sportovní akce pro veřejnost v Plzni.

weby na míru UNIWEB

V průběhu devíti dní se v areálu vystřídalo na 90 sportovních klubů a svazů z Plzně a Plzeňského kraje. Na jednotlivých stanovištích si mohla veřejnost pod odborným dohledem trenérů a členů oddílů na vlastní kůži vyzkoušet nejrůznější sportovní dovednosti. Děti do 15 let navíc sbíraly na stanovištích do speciální aplikace QR kódy, za 10 kódů pak obdržely medaili. Celkem se na Sportmanii udělilo na 12 000 medailí.

„Mám radost, že se sedmý ročník Sportmanie Plzeň tak vydařil, i když nám počasí ne vždy přálo. Tato největší městem připravovaná sportovní událost se už pevně zapsala mezi oblíbené akce, na které přijíždí rodiny také z okolí Plzně i odlehlejších částí našeho regionu. Jsme za ni rádi a počítáme s jejím pokračováním i příští rok,“ řekl primátora města Plzně Pavel Šindelář.

„Velmi mě těší, že si desítky tisíc Plzeňanů našly na Sportmanii Plzeň cestu,“ uvedl první náměstek primátora města Plzně Roman Zarzycký. „Lidé si mohli zdarma vyzkoušet různé sportovní aktivity, což je určitě po covidové pandemii potěšilo. Děkuji všem klubům za perfektně připravená stanoviště,“ zdůraznil Roman Zarzycký.

Slavnostní zahájení v sobotu 20. srpna provázela nepřízeň počasí a průtrž mračen, přesto se sešlo několik stovek návštěvníků, kteří si vyslechli krátké zdravice primátora města Plzně Pavla Šindeláře, prvního náměstka primátora Roman Zarzyckého a dalších hostů, mezi kterými nechyběli olympijská vítězka Eva Samková a legendární žokej Josef Váňa. Autogramiády a besedy s olympioniky a úspěšnými plzeňskými sportovci byly na programu Sportmanie denně, a tak do Škoda sport parku zavítali například olympijský vítěz David Svoboda, držitel hokejového Stanley Cupu Pavel Francouz, tenistka Andrea Sestini Hlaváčková, fotbalisté FC Viktoria Plzeň, hokejisté HC Škoda Plzeň, házenkáři Talentu týmu Plzeňského kraje, házenkářky DHC Plzeň, atleti AK Škoda Plzeň, mistr ČR v běhu na 5 000 metrů a zároveň kouzelník Roman Budil a řada dalších hostů. Nedílnou součástí programu Sportmanie bylo představení jednotlivých klubů včetně ukázek sportovních aktivit a jednoduché soutěže pro děti o ceny.

Nad jednotlivými dny Sportmanie převzaly záštitu plzeňské městské obvody. V jejich rámci se konal beachvolejbalový turnaj O pohár senátora Lumíra Aschenbrennera, který se stal kořistí týmu Městského obvodu Plzeň 2-Slovany.

V úterý 23. srpna se za velkého zájmu sportovních klubů uskutečnila beseda s prvním náměstkem primátora Romanem Zarzyckým a radním Plzeňského kraje pro oblast školství a sportu Vladimírem Krocem o aktuální tíživé situaci klubů v souvislosti s nárůstem cen energií a také o budoucnosti sportu v regionu.

Speciální program na Sportmanii připravily Rozběháme Česko a Roman Kreuziger Cycling Academy. Nesoutěžního barevného běhu se i v dešti zúčastnilo na 120 nadšenců a cyklistického shorttracku dokonce více než 800 dětí.

Sportmanii Plzeň 2022 navštívilo podle odhadu pořadatelů téměř 40 000 lidí. Vstup byl zdarma, otevřeno bylo ve všední dny od 14 do 20 hodin, o víkendech od 10 do 20 hodin. Největším problémem se ukázal omezený počet parkovacích míst přesto, že pořadatelé neustále zdůrazňovali snadnou dostupnost od zastávky MHD (cca 20 metrů), návštěvníci preferovali příjezd autem, a parkovali tak s obtížemi v přilehlých ulicích.

Fotogalerie
SEO konzultant

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
po 29.08.2022 16:230 +
 
Eastwood Symphonic

Hlavní zprávy

 

Renault Captur - Renault bez čekání
uniweb weby