Slavní plzeňští sportovci podepsali speciální kalendář Plzně, půjde do dražby

Andrea Hlaváčková, Jan Řehula, David Křížek, Karel Davídek, Kateřina Skypalová, Kateřina Emmons a Lenka Bernardová dnes podepsali a pokřtili speciální kalendář, který vydalo město Plzeň.

weby uniweb

Jde o sportovní kalendář pro rok 2018, jenž obsahuje celkem 12 portrétů známých plzeňských sportovců a již je v prodeji. Devět kalendářů s podpisy sportovců bude vydraženo v elektronické dražbě, kterou mohou lidé sledovat na webu sportovniaukce.cz. Dražba bude zahájena 21. prosince 2017 a skončí 31. ledna 2018. Zisk z prodeje kalendáře půjde na podporu Nadačního fondu západočeských olympioniků.
 
„Plzeň si velmi váží úspěchů sportovců z plzeňského regionu bez ohledu na to, v jaké době jich dosáhli. Před rokem 1989 získávali především medaile a uznání, finanční ohodnocení bylo nesrovnatelné se současností. Právě proto se aktivní sportovci a osobnosti sportovního života v Plzni rozhodli spolu s městem podpořit bývalé šampiony, o něž se stará Nadační fond západočeských olympioniků,“ přiblížil radní města pro sport a podporu podnikání Petr Chvojka.

Podle Vladimíra Jarého, předsedy správní rady nadačního fondu, podporuje fond bývalé plzeňské a západočeské hvězdy – sportovce, dnes seniory, kteří v minulosti dokázali reprezentovat československé barvy na olympijských hrách, mistrovstvích světa, mistrovstvích Evropy či jiných světových soutěžích. Reprezentovali tehdy vlast bez nároku na finanční odměnu, která by je zabezpečila do budoucna. Pomoc je určena těm z nich, kteří se dostali do tíživé životní situace. Fond je soukromá iniciativa bývalých sportovců, vznikl v roce 2011.

Všech 12 snímků osobností do kalendáře pořídil Josef Adlt, plzeňský sportovec a fotograf. „Fotit takové osobnosti je vždy radost. Nemohu říci nic jiného než to, že šlo o práci snů. Tohle byla nejhezčí zakázka, jakou jsem kdy dostal,“ uvedl při křtu Josef Adlt, jenž fotí sportovce už 25 let.
 
„Neměl jsem tady na Boleváku svou loď. Jediná loď, která byla k dispozici, byla ta nejstrašnější, jež existuje. Navíc se trochu potápěla, jinak to ale bylo perfektní a moc fajn,“ okomentoval focení jachtař David Křížek.

„Toto focení bylo extra příjemné. Nejlepší bylo, že byla velká ochota se přizpůsobit mému času. Našli jsme nakonec krásné místo blízko našeho domu u plotu, ta fotka je úžasná. Doufám, že kalendář přinese kýžené ovoce, které pomůže dál,“ řekla trojnásobná olympijská medailistka, střelkyně Kateřina Emmons.

Kromě na křtu přítomných sportovců kalendář obsahuje ještě portréty Martina Straky, Romana Kreuzigera, Michaela Krmenčíka, Jana Šefla a Filipa Jíchy.

Sportovní kalendář města Plzně pro rok 2018 s podpisy sportovců je možné vydražit. Kalendář bez podpisů je možné zakoupit za cenu 299 korun v informačním centru na náměstí Republiky.

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

čez zprávy CEZ pomahej pohybem
uniweb weby