Slavnosti svobody ovlivní dopravu v Plzni

Čtyřdenní program Slavností svobody v Plzni, které se konají od pátku 3. do pondělí 6. května, zasáhne do provozu silniční i městské dopravy.

SEO UNIWEB

 V centru Plzně dojde k řadě dopravních opatření. Při průjezdu konvoje vojenských historických vozidel, jenž se uskuteční v neděli 5. května dopoledne, bude omezena doprava téměř po celé Klatovské třídě. Podrobné informace ke všem připravovaným opatřením v dopravě jsou k dispozici na www.slavnostisvobody.cz a na www.pmdp.cz.

Opatření na náměstí Republiky

Na náměstí Republiky nebude možné po celou dobu konání slavností, tedy od 3. do 6. května, parkovat podél jeho západní, východní a jižní strany. Na jižní straně bude zákaz parkování platit až od páteční 12. hodiny. Úplně budou uzavřeny vjezdy na náměstí v odpoledních a večerních hodinách, a to 3. května od 18 do 23 hodin, 4. května od 12 do 23 hodin a 5. května kvůli průjezdu konvoje již od 9 do 20 hodin. Vjezd městské veřejné dopravy (MHD) bude povolen,“ uvedla Jana Komišová, vedoucí Odboru prezentace a marketingu Magistrátu města Plzně, který květnové oslavy připravuje.
 
V neděli 5. května se na náměstí Republiky omezení dotkne i provozu MHD, a to tramvajových linek č. 1 a 2 od 10 hodin do ukončení průjezdu kolony, tedy do 13 hodin, a autobusů č. 20, 33 a 40 od 11 do 14 hodin. V Dřevěné ulici se nebude smět parkovat od 30. dubna od 00.00 do 6. května do 18 hodin a od 3. do 6. května bude Dřevěná ulice pro průjezd aut úplně uzavřena.

Opatření k průjezdu vojenských historických vozidel Convoy of Liberty

V neděli 5. května, kdy Klatovskou třídou projede Convoy of Liberty, bude část této silnice v úseku ulice U Trati – Rondel včetně výjezdů z bočních ulic obousměrně zavřena od 8.50 do 13 hodin. Od 10 do 13 hodin neprojedou auta ani úsekem Majerova – U Trati, a to včetně výjezdů z bočních ulic. „Po celou dobu konání konvoje budou mít auta omezený provoz také na příjezdových komunikacích na Klatovskou třídu. Od 8 hodin se uzavře Sukova ulice, kde se řadí vozidla konvoje, až do doby jeho odjezdu. Příjezd k Area Bory bude možný Boettingerovou ulicí,“ uvedla Jana Komišová,

Konvoj odkloní z Klatovské třídy rovněž trolejbusy č. 11, 12, 15, 16, 17, omezí autobusy na linkách č. 20, 27, 28, 34, 35, 41, 57 a tramvaj č. 4 ze směru Bory. Z Lochotína budou místo tramvají jezdit autobusy s konečnou zastávkou Rondel.

Poslední tramvaje projedou sady Pětatřicátníků zhruba v 10.10 hodin. Linka č. 1 bude ve směru z Bolevce nahrazena autobusovou dopravou a pojede do konečné stanice Rondel. Ve směru ze Slovan bude konečná stanice Anglické nábřeží. Linka č. 2 skončí také ve stanici Anglické nábřeží, ve směru ze Skvrňan pak na Palackého náměstí.

Pěší mohou do 11 hodin projít na přechodech u památníku Díky, Ameriko! a v sadech Pětatřicátníků u Velké synagogy.

Další upozornění při průjezdu konvoje se týká přeletu armádních letounů, pro nějž je povolena nejnižší možná letová výška a je třeba počítat se zvýšenou hlučností. Přelet se uskuteční v 11.20 hodin.

„Doporučujeme návštěvníkům, aby v době průjezdu konvoje v maximální možné míře omezili příjezd osobním vozem do centra a využili městskou hromadnou dopravu. Parkování v historickém centru bude komplikované, doporučujeme proto využít parkovací domy Rychtářka a u Obchodního centra Plzeň Plaza,“ doplnila Jana Komišová.

Dále upozornila, že vzhledem k opravám Rooseveltova mostu nebudou moci diváci sledovat konvoj projíždějící Tyršovou ulicí. 

Opatření u pomníku Díky, Ameriko!

Vzpomínkový akt u pomníku Díky, Ameriko!, který se uskuteční v pondělí 6. května v 16 hodin, uzavře pro veškerou dopravu včetně MHD od 15 do 19 hodin Americkou ulici v úseku od Klatovské po Jungmannovu. O hodinu dříve, tedy od 14 hodin, bude částečně uzavřen pravý jízdní pruh na Klatovské třídě ve směru do centra v úseku ulic Havlíčkova a Americká. Od 14 do 19 hodin se uzavře vjezd do ulice V Šipce. Ve stejný den v ní nebude možné ani parkovat, konkrétně od půlnoci do 19 hodin. Zákaz parkování bude platit ve stejnou dobu na Americké třídě v úseku ulic V Šipce a Škroupova.
Zastávka autobusů a trolejbusů U Práce bude ve směru k vlakovému nádraží od 4 do 24 hodin přeložena do Tylovy ulice.


weby uniweb

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
03.05.2019 10:100 +
 
Voda a civilizace

Hlavní zprávy

 

Kamiq restart 2
seo uniweb