Slovany zacílily na zeleň, skomírající dřeviny nahradí nové

Plocha zeleně poblíž náměstí Generála Píky v Plzni na Slovanech dostane brzy novou tvář.

weby uniweb

 Představitelé druhého městského obvodu už nechali vypracovat projektovou dokumentaci na sadovou úpravu v této lokalitě tak, aby se tato frekventovaná část města stala reprezentativním, estetickým a funkčním místem. "Mezi Koterovskou ulicí a bytovými domy od ulice Částkova k bazénu v posledních letech často dochází k vývratům stromům a pádům větví. Příčinou je historicky špatně zvolená skladba dřevin, která odpovídá spíše výsadbě lesa. K tomu všemu dřeviny stárnou. Bylo potřeba rychle jednat," uvedl starosta slovanského obvodu Lumír Aschenbrenner s tím, že samotné realizaci už nic nestojí v cestě.

Vzhledem k cenové výši a náročnosti realizace sadové úpravy, vedení slovanské radnice akci rozdělilo na více etap a požádalo Fond životního prostředí o finanční spoluúčast. "První etapa bude zahrnovat kácení osmnácti dřevin vzrostlých, které byly jednak nevhodně umístěné a svoji roli hrálo i to, že byly již v hodně špatném stavu. Dále pak 53 kusů menších dřevin a 22 drobnějších keřů. Místo toho vysázíme šestadvacet nových a hodnotných dřevin," přiblížil místostarosta Roman Andrlík. "Druhá etapa pak bude zahrnovat založení 420 metrů čtverečních záhonů pro výsadbu téměř 900 kusů keřů. Bude se jednat o kvetoucí keře, včetně růží, regeneraci trávníků po nových výsadbách, odstranění a instalaci nového mobiliáře," doplnil starosta Aschenbrenner.

Představitelé obvodu věří, že si toto místo po nezbytném a efektivním zásahu, lidé oblíbí.  "Cílem této úpravy je, aby došlo k oživení této momentálně málo funkční a neestetické plochy náměstí Generála Píky. A aby nabídla obyvatelům Plzně kulturní prostor pro odpočinek a kolemjdoucím příjemný pohled na kvetoucí keře a krásnou upravenou zeleň," uvedl starosta Lumír Aschenbrenner. "Zelený prostor také přispěje k odclonění a odhlučnění frekventované Koterovské třídy, osvěží vzduch a zlepší mikroklima místa a v neposlední řadě přispěje k prezentaci našeho městského obvodu kvalitní sadovou úpravou," uzavřel místostarosta Roman Andrlík.

Oblast životního prostředí je pro slovanskou radnici dlouhodobě jednou z hlavních priorit. V loňském roce například došlo k výsadbě nové aleje stromořadí mezi ulicemi Kaštanová a Olšová.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

čez zprávy CEZ pomahej pohybem
uniweb weby