Šmausův memoriál ve vyprošťování vyhrála Praha

V šestém ročník Memoriálu Jindřicha Šmause zvítězilo soutěžní družstvo hasičů z Prahy Smíchov. Ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel se utkalo deset týmů. Ve čtvrtek 26. května 2011 po desáté hodině odpoledne odstartoval již šestý ročník Memoriálu Jindřicha Šmause ve vyprošťován...

obrázek: Šmausův memoriál ve vyprošťování vyhrála Praha

V šestém ročník Memoriálu Jindřicha Šmause zvítězilo soutěžní družstvo hasičů z Prahy Smíchov. Ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel se utkalo deset týmů.

Ve čtvrtek 26. května 2011 po desáté hodině odpoledne odstartoval již šestý ročník Memoriálu Jindřicha Šmause ve vyprošťování a poskytování předlékařského ošetření zraněných při dopravních nehodách. Soutěže na Masarykově náměstí v Rokycanech se zúčastnilo deset týmů z celé České republiky. Soutěžní tým tvořili vždy čtyři hasiči a tři zdravotničtí záchranáři. Pro zasahující družstva bylo připraveno deset odlišných scénářů dopravních nehod. Úkolem soutěžních týmů bylo v co nejkratším čase zvládnout vyproštění zraněných a poskytnutí první pomoci.

Nejlépe se dařilo soutěžnímu týmu, který v loňském roce zvítězil v republikovém kole soutěže ve vyprošťování a dvakrát vlastní titul mistr v této soutěži ze Slovenska – týmu hasičů a zdravotníků z Prahy Smíchov. Druhé místo obsadila dobrovolná jednotka hasičů z Blovic a třetí pozice patřila hasičům ze stanice Hořovice.

Celkové pořadí:

1.HZS Praha Smíchov

2.JSDH Blovice

3.HZS Hořovice

4.HZS Karlovy Vary

5.HZS Rokycany

6.HZS Boskovice

7.HZS Plzeň-Košutka

8.HZS Domažlice

Soutěžní družstva za HZS Třinec a JSDH Holýšov nejsou hodnocena, protože se jim nepodařilo dodržet časový limit dvacet minut.

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku


Další články