Sociální bydlení ve Vochově využívají první klienti
První polovina objektu Krizového sociálního bydlení ve Vochově, kterou spravuje Městská charita Plzeň, je v současné době už zaplněna. Využito je zatím šest bytů 2+1 a 1+1, dalších sedm bytů od garsoniér až po 2+1 bude zkolaudováno v listopadu.
První polovina objektu Krizového sociálního bydlení ve Vochově, kterou spravuje Městská charita Plzeň, je v současné době už zaplněna. Využito je zatím šest bytů 2+1 a 1+1, dalších sedm bytů od garsoniér až po 2+1 bude zkolaudováno v listopadu. Tuto část budou klienti využívat od začátku příštího roku. Byty poslouží lidem, kteří byli postiženi předloňskými povodněmi a kterým se nepodařilo obnovit původní bydlení, ale i obětem jiných nenadálých krizových událostí. Prvními obyvateli Vochova, kteří zde získali dočasné ubytování, je Zdeňka a Petr se čtyřmi dětmi od 1 do 17 let. Ještě před dvěma lety si z hypotéky opravovali rodinný domek. Pak jej kdosi poničil výbušninou. Případ není dosud vyřešen. Od té doby střídá rodina provizorní bydlení. Protože ubytování ve Vochově je jen dočasné, musí si rodina zároveň hledat bydlení i zaměstnání.
Ať vám nic neunikne!
Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.
AtomGym je moderní tělocvična specializovaná na bojové sporty a funkční trénink. Vznikla v roce 2012 a nabízí 650 m2 prostoru, z toho 450 m2 tvoří hlavní sál vybavený profi ringem (6×6 m s pódiem) a tréninkovou klecí (6,1 m). Celý povrch je pokryt odolným tatami. Sál je možné pronajmout pro tréninky, semináře či školení.