Špičák hlásí rekordní letní návštěvnost, funguje poslední čtyři dny

Letní provoz ukončí v sobotu 31. října. Lanovka pojede ještě na státní svátek 28.10 a oba dva dny tohoto víkendu.

weby uniweb

Rekordní čísla v návštěvnosti během letní sezony vykáže za letošní rok 2020 největší horský areál Plzeňského kraje Ski&Bike Špičák. „Meziročně jsme u nás přivítali o 44 procent více turistů a bikerů. V absolutních číslech vyjádřeno - 52 tisíc lidí jsme přepravili lanovkou letos oproti 36 tisícům v roce 2019,“ říká ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík. Jedná se o nejlepší výsledek léta za 15 let, kdy se středisko otevřelo i pro letní aktivity

Nejvíce se na růstu podíleli pěší turisté v obou prázdninových měsících, ale rostly i kategorie bikerů či běžných cyklistů. „Na šestnáctisícovém skokovém nárůstu se nejvíce podíleli v průběhu července a srpna především jednodenní návštěvníci, konkrétně pěší turisté,“ upřesňuje Kasík.

Na druhé straně pokles zaznamenaly ubytovací kapacity areálu, což je vzhledem k zavedeným protipandemickým opatřením logické. „Chyběly nám hlavně v červnu i v září tradiční skupiny škol v přírodě nebo sportovních oddílů,“ dodává V.Kasík.          

Středisko nyní ještě veřejnosti nabízí poslední čtyři dny, kdy bude v provozu v končící letní sezoně. „Můžeme nadále i přes zpřísněná vládní opatření fungovat. Samozřejmě se u nás dodržují hygienická pravidla, to znamená hlavně nošení roušek na lanovce, desinfekce rukou a udržování rozestupů,“ uvádí Vladimír Kasík.

Tento víkend 24. – 25.10., ve středu 28.10 (státní svátek) a v sobotu 31.10. pojede lanovka na vrchol Špičáku. Otevřený bude bikepark, rozhledna a výdejové okénko v kiosku pod ní. Personál areálu bude na nejvíce exponovaných místech dbát na dodržování kapacity i rozestupů. „Každopádně rozloha našeho střediska je tak obrovská, že umožnuje individuální pohyb v přírodě na čerstvém vzduchu, aniž by se lidé blíže potkávali na více než na 10 metrech,“ uzavírá V. Kasík.  

Návštěvníci už tady ale nemohou v uvedených dnech počítat se službami servisu, půjčovny kol a logicky jako jinde ani restaurací. Všechny tyto služby byly v souladu s aktuálními nařízeními uzavřeny.


auto cb prislusenstvi

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ŠKODA PLUS referenční vozy

Hlavní zprávy

 

auto cb prislusenstvi
uniweb weby