Špičák hostí finálový závod cyklistického endura

Sportovní areál Ski&Bike Špičák přivítá tuto neděli 13.září finálový závod České Enduro Série - Enduro Race Špičák.

jaro auto cb

První kategorie z celkových 12 odstartují z prostoru před nástupem na lanovku v 9 hodin ráno. Vyjíždět se bude ve skupinách po deseti závodnících v pětiminutových intervalech. Předpokládaný konec je okolo 16 hodiny, kdy budou vyhlášeny výsledky.

V mužských kategoriích včetně té elitní je už nyní přihlášeno 129 cyklistů. Nechybí mezi nimi tradiční jména spojené s cyklistickým endurem v ČR – Přemek Tejchman (druhý v průběžném absolutním pořadí české série), Milan Myšík (zatím třetí), Michal Priokop (vítěz SP ve fourcrossu, zatím 12.). Ale figurují v ní i známí sjezdaři, kteří se na Špičáku účastní mezinárodních downhillových klání – Matěj Charvát (průběžně pátý) nebo matadoři bratři Hynčicové. Průběžné pořadí po pěti odjetých závodech České enduro série pak suverénně vede letošní mistr republiky v downhillu Stanislav Sehnal (v červenci právě u nás na Špičáku).        

Špičácký závod letos spolu s Klínovcem patří mezi jediné dva podniky v ČR, kde si mohou jezdci vyjet body a nominaci do světové Enduro World Series. Na startu tak opět bude i řada zahraničních účastníků především z Německa, Slovenska, Rakouska, Švýcarska nebo Polska.      

„U nás v areálu se pojedou z celkových pěti dvě erzety (pozn.: rychlostní zkoušky) a jezdci využijí při přejezdu i lanovku na vrchol Špičáku. Pak se podívají ještě na další blízké vrcholy v okolí – Pancíř a Belveder, ale nejde o žádné extrémní výšlapy, jede se po lesních pěšinách a cestách,“ říká k profilu letošní trati Jan Kasík se spolupořádajícího Ski&Bike Špičák. Hlavním pořadatelem je stejně jako v předchozích ročnících společnost Kolo pro život, Petr Čech sport a.s..   

Trať špičáckého endura měří i s přejezdy zhruba 30 kilometrů. Samotné rychlostní zkoušky z toho tvoří cca třetinu. Z již zmíněného počtu 12 kategoriích (čtyři hlavní/Race mužské a dvě ženské) jsou ještě čtyři hobby a dvě dětské (6-10 let/Grom,a 11 – 14 let/ Rookie. Nejmenší děti mohou jet v doprovodu.

Lanovka na vrchol Špičáku i bikepark jsou o víkendu v provozu pro všechny ostatní návštěvníky areálu – pěší, nezávodící cyklisty a bikery. Cyklistické enduro je tradičně posledním sportovním podnikem letní sezony ve Ski&Bike Špičák, které je letos hlavně díky dvěma prázdninovým měsícům zatím velmi úspěšná.

Velkou radost provozovatelům udělal především nárůst počtu českých návštěvníků - jak bikerů, tak turistů. V červenci zažili vůbec nejlepší měsíc letní sezony během 15 let, co je areál mimo zimu v provozu. Tržby zde stouply zhruba o polovinu. „ I v srpnu u nás byla návštěvnost v meziročním srovnání těchto měsíců zhruba o 20 procent vyšší než v předchozích letech. Lidí sice přijelo o trochu méně (cca o 10 %) než v červenci, ale oba letošní prázdninové měsíce jsou pro nás samozřejmě v návštěvnosti nadprůměrné,“ uvedl ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Každodenní letní provoz skončí ve Ski&Bike Špičák v úterý 15. září. Areál včetně lanovky na vrchol Špičáku je pak kvůli ochraně zdejší přírody otevřen jen o víkendech a státních svátcích až do soboty 31. října. 


weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Poděkování pro zdravotní sestry

Hlavní zprávy

 

auto cb prislusenstvi
uniweb weby