Špičák zahajuje sezonu. S novou restaurací

V sobotu 6. května zahajuje největší horský areál v Plzeňském kraji – Ski&Bike Špičák, letošní letní sezonu. Úvodní tři dny prodlouženého májového víkendu mohou návštěvníci střediska využít jízdu lanovkou na vrchol Špičáku k rozhledně a zpět.


Dále všechny trasy bikeparku včetně půjčovny kol a dalšího vybavení či zdejší bikovou školu – Gravity academy. Premiérově se také hned v sobotu 6.5. přímo u nástupu na lanovku otevře nová horská restaurace U lanovky pro celkem 250 hostů (včetně venkovní zahrádky).

Provozní doba lanové dráhy začíná v období 6.-31.5. v 10 hodin a končí v 16 hodin. Až do půlky června se musí areál podřídit ochraně zdejší přírody. Může mít tak pro veřejnost otevřeno jen o víkendech a státních svátcích. Každodenní letní provoz pak potrvá jako každoročně od 15.června do 15.září, potom do konce října zase jen o víkendech a svátcích.

„V bikeparku nabídneme 1,5 kilometru nové trasy. Její další části budou postupně přibývat během sezóny. Navazuje na další tratě a má charakter nízké obtížnosti (modrá), takže je vhodná především pro začátečníky a rodiny s dětmi. Zábavnou jízdu si zde ale užijí i zkušení cyklisté,“ představuje jednu z letošních novinek pro cyklisty/bikery Jan Kasík, vedoucí střediska služeb Ski&Bike Špičák. Pravidelnou údržbou pak prošly i ostatní části bikeparku.

„Letos vstupujeme do letní sezony zhruba o 6 týdnů dříve než loni, kdy nás zdrželo bourání starých objektů, na jejichž místě v sobotu 6. května slavnostně otevřeme novou horskou restauraci U lanovky. Pro nás je to v nabídce služeb pro návštěvníky-ať letní turisty, cyklisty či bikery nebo v zimě pro lyžaře, obrovský posun kupředu,“ říká k letošnímu létu ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

„Po 50 předchozích letech provozu, kdy tady na Špičáku začaly fungovat vleky a postavily se chaty Blaženka (1972) a Hanička (1974), nebudeme konečně postrádat svoje moderní gastrozařízení. Věřím, že pozvedne úroveň gastronomie nejen u nás v areálu, ale i na celém Železnorudsku,“ dodává k významnému milníku a nejvýznamnější investici za posledních 18 let (od stavby čtyřsedačkové lanovky v roce 2005) V.Kasík.

Nová horská restaurace alpského střihu s 250 místy (z toho cca 100 uvnitř, zbytek na přilehlé terase) se po svém otevření stane kapacitně největší v Železné Rudě a okolí. Je součástí celkové investice ve výši cca 86 milionů korun (včetně vybavení) do víceúčelové budovy, kde vzniklo mj. i 7 bytů (dokončují se), jejichž prodej slouží k financování celého projektu. Od zimní sezony 2022/23, konkrétně od prosince 2022, zde již funguje nová půjčovna lyží a veškerého lyžařského vybavení, úschovna, skiservis a administrativní zázemí pro vedení a zaměstnance střediska.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Doplňující informace k nové restauraci U lanovky a chatám Blaženka, Hanička:

Ski&Bike Špičák ji pronajal dnes již letitému provozovateli gastroslužeb v chatách Hanička a Blaženka Otakaru Stráskému (jeho společnostem). Nový personál restaurace včetně kuchařů a nabídka sortimentu je tak v jeho režii.

Restaurace U lanovky bude mít na začátku letní sezony otevřeno ve dnech provozu areálu/lanové dráhy v čase od 7,30 do 18,00 hodin. V příloze zasíláme její aktuální foto – zatím bez hostů.

Obě výše jmenované chaty budou zatím sloužit pro ubytování návštěvníků areálu. V chatě Blaženka navíc zůstává bar s terasou a také kiosek se stanem před ní bude též nadále poskytovat občerstvení. Chata Hanička je pak v majetku TJ Špičák. Její další využití bude tak na rozhodnutí této organizace.

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Nová Škoda Scala - Akční modely Fresh

Hlavní zprávy

 

Nová Škoda Scala - Akční modely Fresh