Sportmanie Plzeň 2020 se pyšní rekordní návštěvností

Rekordní návštěvnost zaznamenala včera Sportmanie Plzeň 2020. Každý ze tří oddělených sektorů navštívilo přes čtyři tisíce lidí.

Prodej hovězího masa od farmáře

Více než 40 sportovních stanovišť, kde si mohou zájemci pod odborným vedením vyzkoušet na vlastní kůži různé sporty, je rozděleno do nezávislých sektorů. U vstupu do každého sektoru je počitadlo, které sleduje aktuální stav návštěvníků. Pořadatel – město Plzeň – tak důsledně dodržuje platná vládní nařízení.

„Sportmanie je poznamenána děním kolem koronaviru a rozdělení do sektorů přineslo mnoho ohlasů, že letošní Sportmanie je nejlépe pořádaná s nejhezčími stanovišti a nejlepší atmosférou. To je největší poděkování pořadatelům akce, městu Plzni,“ uvedl vedoucí Odboru sportu, Smart Cities a podpory podnikání Magistrátu města Plzně Přemysl Švarc.

Ještě ve čtvrtek mohou děti do 15 let na Sportmanii Plzeň 2020 získávat stříbrné medaile. Po prvních třech dnech, kdy organizátoři vydali dětem po splnění jednoduchých úkolů 2 300 bronzových medailí, si během úterý a středy odnesli mladí adepti různých sportů téměř 2 000 stříbrných medailí. Letos jsou medaile koncipovány jako puzzle, takže si je mohou děti spojit do pásu, ke kterému v posledních třech dnech, kdy se opět řada stanovišť vymění, mohou přidat medaile zlaté.

V úterý převzal záštitu nad Sportmanií Plzeň MO Plzeň 2, do areálu zavítala místostarostka obvodu Eva Trůková a divákům se představila také úspěšná cyklistická reprezentantka Simona Spěšná. Ve středu patřila Sportmanie Plzeň čtvrtému městskému obvodu, osobně se byl na akci podívat starosta Doubravky Tomáš Soukup a podpisy tentokrát rozdávali házenkáři Talent týmu Plzeňského kraje Jakub Douda, Daniel Režnický, Tim Jenko Bogdanić, Karel Šmíd a Filip Herajt.

Součástí Sportmanie Plzeň jsou tradiční každodenní společné výběhy v rámci akce Rozběháme Česko se startem vždy v 18 hodin a letos nově také soutěžní běh na 500 metrů pro děti a na 5 km pro dospělé Rozběháme Sportmanii Plzeň s vyhlášením výsledků v neděli 23. srpna na hlavním podiu.

Sportmanie startuje denně ranními rozcvičkami pro každého, začíná se v 7.00 a v 8.00 hodin (o víkendu vždy o hodinu později). Ve čtvrtek a v pátek od 9.15 hodin je opět připravena také speciální cvičební lekce pro seniory.

Sportmanie Plzeň 2020 potrvá do neděle 23. srpna; vstup na akci je tradičně zdarma, otevřeno je ve všední dny od 14 do 20 hodin, o víkendech od 10 do 20 hodin.

Podrobnější informace naleznete na sport.plzen.eu.

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 20.08.2020 12:090 +
 
Auto CB - Škoda service - Zimmí servisní prohlídka za akční cenu

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby