Sportmanie Plzeň 2022 končí v neděli, rozdávají se zlaté medaile

Závěrečný víkend má před sebou největší sportovní akce pro veřejnost v Plzni – Sportmanie Plzeň 2022. Ve Škoda sport parku na území obvodu Plzeň 2-Slovany se naposledy vystřídají sporty na jednotlivých stanovištích.


Děti do 15 let mohou poslední tři dny získávat po splnění jednoduchých podmínek zlaté medaile. Je k tomu potřeba nasbírat na deseti různých sportovištích do speciální aplikace QR kódy. Odkaz na aplikaci stejně jako podrobný program, mapu areálu, seznam stanovišť a všechny další informace jsou k dispozici na oficiální internetové stránce Sportmanie Plzeň na adrese https://sport.plzen.cz/SportmaniePlzen.

V uplynulých třech dnech udělovali pořadatelé medaile stříbrné, celkem jich za tři dny rozdali téměř 5 000. Velkému zájmu se těšil především svah s opravdovým sněhem, jump aréna, vodní atrakce, skatepark, ale i další sportovní stanoviště. Smysl Sportmanie, aby si mohl každý pod odborným dohledem trenérů a členů klubů vyzkoušet na vlastní kůži prakticky jakýkoliv sport, se daří skvěle naplňovat.

Nedílnou součástí programu Sportmanie je představení jednotlivých klubů včetně ukázek sportovních aktivit, jednoduché soutěže pro děti o drobné ceny, které probíhají na hlavním podiu vždy 15 minut před celou hodinou, a především autogramiády a besedy s olympioniky a úspěšnými plzeňskými sportovci. V minulých dnech tak na Sportmanii zavítali třeba vítěz hokejového Stanley Cupu Pavel Francouz, stříbrná olympijská medailistka tenistka Andrea Sestini Hlaváčková, vítězové extraligy atleti AK Škoda Plzeň Tereza Hrochová, Tereza Petržílková a Josef Adámek, golfista David Soukup, hokejisté HC Škoda Plzeň Miroslav Svoboda, Petr Kodýtek, Vojtěch Budík a David Kvasnička, pětinásobní mistři ČR házenkáři Talentu týmu Plzeňského kraje Karel Šmíd, Filip Herajt, Jan Chmelík, Martin Říha, Dan Režnický a Tomáš Nejdl.

V pátek se na Sportmanii budou podepisují vicemistryně ČR z letošní sezóny házenkářky DHC Plzeň, mistr ČR v běhu na 5 000 metrů a zároveň kouzelník Roman Budil a v neděli ve 13:00 hodin přijdou na Sportmanii účastníci základní skupiny fotbalové Ligy mistrů, hráči FC Viktorie Plzeň Radim Řezník a Jan Kliment i s pohárem za vítězství ve Fortuna lize.

Víkendový program zpestří ještě dvě vložené akce, v sobotu v 15 hodin odstartuje Barevný běh a v neděli v 11 hodin shorttrack – cyklistický závod pro děti i dospělé.

Také nad závěrečnými dny Sportmanie převzaly záštitu jednotlivé plzeňské obvody – v pátek Městský obvod Plzeň 1, v sobotu Městský obvod Plzeň 5 a v neděli Městský obvod Plzeň 3.

Sportmanie Plzeň 2022 potrvá v areálu Škoda sport parku do neděle 28. srpna. Vstup na akci je zdarma, otevřeno je v pátek od 14 do 20 hodin, v sobotu od 10 do 20 hodin a v neděli 28. srpna, kdy Sportmanie Plzeň 2022 končí, rovněž od 10 hodin, ale veškeré sportovní aktivity se uzavřou už v 16 hodin.

O víkendu si ovšem může veřejnost už v 9 hodin ráno zacvičit, v sobotu tabatu a v neděli pilates.

Pro parkování návštěvníků je vymezena obslužná komunikace nad vodárnou a parkoviště v areálu DEPO 2015, o víkendu přibude ještě pravý jízdní pruh Malostranské ulice ve směru na Slovany. Přesto pořadatelé žádají veřejnost, aby v maximální možné míře využila městskou hromadnou dopravu. Zastávka „Vodárna“ je přímo u vchodu do areálu a staví zde linky č. 10, 13, 22, 29 a 30.

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
26.08.2022 17:060 +
 
Nová Škoda Kamiq - Akční modely Fresh

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Škoda service - Zimmí servisní prohlídka za akční cenu