Sportmanie ovládne v srpnu park za OC Plaza, předznamená ji roadshow

Plzeň znovu zažije největší sportovní akci pro širokou veřejnost – Sportmanie Plzeň 2024 odstartuje v parku na levém břehu Mže za OC Plzeň Plaza v sobotu 17. srpna a potrvá do neděle 25. srpna.


„Sportmanie je skvělou šancí, jak si děti mohou vyzkoušet různé druhy sportů a zároveň se dozvědět detaily o činnosti jednotlivých sportovních klubů. Věřím, že v období letní olympiády v Paříži bude akce opět úspěšná a že se veřejnost bude mít šanci sejít s řadou sportovních hvězd, protože jejich výkony a úspěchy jsou tou nejlepší motivací,“ uvedl primátor města Plzně Roman Zarzycký.

Město Plzeň tak v srpnu opět nabídne dětem, mládeži, občanům i návštěvníkům možnost smysluplně trávit volné dny a vyzkoušet si na vlastní kůži pod dohledem odborných trenérů sportovních klubů města Plzně a Plzeňského kraje jednotlivé druhy sportů, zúčastnit se besed se známými sportovci a zhlédnout ukázky jednotlivých sportů.

„Sportmanie, jakožto nejvýznamnější sportovní akce v celém regionu, je moje nejoblíbenější letní akce. Mám totiž možnost se během devíti dnů potkat se zástupci klubů a pobavit se o tom, jak se daří jim a jejich sportovcům. Vidět v jeden okamžik bavit se a sportovat tolik dětí je vždy radost. Letošní rok chystáme řadu novinek, a to především propojení sportu a kultury tak, aby bezmála 50 tisíc návštěvníků mělo bohatší program. Určitě neváhejte dorazit a vyzkoušet si třeba i nevšední sportovní aktivity,“ zdůraznil Tomáš Morávek, radní města Plzně pro oblast podpory, sportu, mládeže a tělovýchovy.

Už příští týden startuje Roadshow Plzeňského kraje

Stejně jako v minulých letech i letos bude Sportmanii Plzeň na konci června propagovat po okresních městech Roadshow Sportmanie Plzeňského kraje. V rámci snahy o rozšíření myšlenky propojit místní školy a sportovní kluby s dětmi a mládeží v celém kraji, se Sportmanie představí v jednotlivých okresních městech takto:

17. 6. Tachov, areál Rychta 18. 6. Klatovy, náměstí Míru 19. 6. Rokycany, Masarykovo náměstí 21. 6. Domažlice, náměstí Míru Roadshow potrvá vždy od 8.30 do 17.30 hodin, zúčastní se jí žáci základních a středních škol, a kromě nejrůznějších sportovních stanovišť s místními kluby budou její součástí také horolezecká stěna, slackline, skimboarding nebo vodní skluzavka.

Medaile a návrat sbírání razítek

Sportovní stanoviště se budou na Sportmanii 2024 opět po třech dnech střídat, v každém bloku se představí zhruba čtyřicítka sportů. Zůstává osvědčený systém udělování bronzových, stříbrných a zlatých medailí dětem do patnácti let po splnění jednoduchých kritérií. Potvrzení o absolvování jednotlivých stanovišť potřebná pro získání medaile budou děti nebo jejich rodiče sbírat načtením QR kódu do aplikace v mobilním telefonu. Sportmanie se ale letos vrací i k tradičnímu modelu papírových kartiček, do kterých bude možné sbírat klasická razítka. „Nové bude umístění podia přímo u skateparku. Program jsme obohatili o mnohá kulturní

vystoupení. Ani letos nebudou chybět oblíbené autogramiády, exhibice, představení sportovních klubů a různé soutěže,“ připomněla vedoucí Odboru sportu MMP Linda Štochlová.

Rekonstruovaná podoba parku umožňuje snazší orientaci návštěvníků a lepší přístup k vodě, chystají se tedy sportovních aktivity na řece Mži. Nově se mohou návštěvníci těšit také na stanoviště Českého klubu vodáků.

Nad jednotlivými dny Sportmanie budou mít i letos patronát plzeňské městské obvody, jeden den bude věnován Nadaci sportující mládeže a Odboru sportu MMP. Chystá se i spolupráce s Transfúzním oddělením Fakultní nemocnice v Plzni, které spolu s městem Plzní a Plzeňským krajem připravuje kampaň na podporu dárcovství krve. Do kampaně se zapojí i sportovci, konkrétně házenkáři Talentu týmu Plzeňského kraje a mistři ČR, futsalisté SK Interobal Plzeň.

Vstup na akci bude tradičně zdarma

Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Dotace na elektormobilitu

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq