Sportmanie Plzeň odstartovala, návštěvníky čeká devět dnů sportovní zábavy

Sportmanie Plzeň odstartovala v sobotu 15. srpna v amfiteátru za OC Plzeň Plaza.

weby na míru UNIWEB

 Oficiálně ji zahájilo vedení města Plzně a zástupci některých městských obvodů, diváky z podia pozdravili i olympionici Kateřina a Matthew Emmons a další hosté. Zahájení zpestřila svým vystoupením hudební skupina Verona, následovala Jumping party. Devítidenní akce plná sportu a zábavy pro rodiny s dětmi potrvá do 23. srpna. Organizátoři budou dbát na dodržování všech bezpečnostních opatření souvisejících s pandemií koronaviru.

„My jsme velcí fanoušci Sportmanie. Měli jsme trochu obavy, zda se bude moci kvůli epidemiologickým podmínkám tato akce uskutečnit, ale díky naší odvaze a rozvaze, i když musíme snést určitá omezení, stojí za to, že jsme dnes tady. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se nezalekli a akci zorganizovali,“ uvedl při zahájení primátor Martin Baxa. 

První náměstek primátora Roman Zarzycký, do jehož gesce spadá oblast sportu, řekl, že se tato akce koná již popáté a má tradičně velký rozměr. Mimo jiné připomněl, že součástí Sportmanie Plzeň je běžecký závod, jeho výtěžek bude rozdělen mezi vybrané organizace i jednotlivce.

„Tato akce je naprosto výjimečná, pro mě taková srdcovka, ukazuje, co je v Plzni vůbec možné. Dává prostor i těm nejmenším, aby si vyzkoušeli různé druhy sportů,“ uvedla olympionička Kateřina Emmons, která přišla na podium i se svým potomkem v náručí. Její manžel Matt s ní vřele souhlasil.

Areál Sportmanie Plzeň bude otevřen od 14 do 20 hodin ve všední dny a od 10 do 20 hodin o víkendech. Vstup je zdarma. Děti ve věku 4 až 15 let se mohou opět těšit na sběr razítek a medailí. Nejen sportovní nadšenci uvítají skimboard, motokáry, minifotbalovou arénu, airtrack či autodráhu a další atrakce. V rámci oblíbeného ranního cvičení je letos novinkou cvičení pro seniory.

Základ areálu tvoří tři oddělené sektory. Takzvaný amfiteátr sektor zahrnuje hlavní podium, kde se budou konat taneční workshopy, jumping, taneční stanoviště, speciální stanoviště s vodní skluzavkou, street fotbal arénou a dalšími atrakcemi. Druhý sektor se zaměří na kolektivní sporty, a to včetně prostoru pro FC Viktoria Plzeň a HC Škoda Plzeň a TALENT M.A.T. Plzeň. Ve třetím sektoru najdou nabídku zájemci o individuální sporty, nebude v něm chybět speciální stanoviště pro lukostřelbu, kolo pro život, místo pro šerm, biliard, atletiku, součástí je i horolezecká stěna.

Každé tři dny nabídne návštěvníkům nová stanoviště a nový program. Součástí je i speciálně upravený denní program podle městských obvodů. Konkrétně 16. srpna to budou pátý a desátý městský obvod, 17. srpna první městský obvod, 18. srpna druhý městský obvod, 19. srpna čtvrtý městský obvod, 20. srpna šestý městský obvod, 21. srpna třetí městský obvod a 22. srpna sedmý městský obvod.

„Součástí je také doprovodný běh Rozběháme Sportmanii Plzeň pro děti i dospělé po celou dobu konání Sportmanie Plzeň s vyhlášením v neděli 23. srpna na podiu. Nebudou chybět workshopy o zdravém životním stylu a dalších tématech, které se uskuteční každý den od 17:30 hodin,“ přiblížil program Přemysl Švarc, vedoucí Odboru sportu, Smart Cities a podpory podnikání Magistrátu města Plzně.

V pátek 21. srpna nabídne Sportmanie speciální představení integrovaného záchranného systému včetně možnosti prohlídky vozu sanitky, hasičů i policie. Dále chystá autogramiády plzeňských klubů, slavných sportovců, soutěže o zajímavé ceny, relaxační zónu na pláži, ranní rozcvičky pro zaměstnance ve všední dny od 7 a 8 hodin, o víkendech pak od 8 a 9 hodin, ranní rozcvičky a workshopy pro seniory ve všední dny od 9:15 hodin. „Připraven je také motivační systém získávání medailí. Bronzová, stříbrná a zlatá medaile jsou letos vyrobeny jako puzzle, tedy, kdo přijde třikrát, bude mít tři medaile tvořící skládačku,“ vysvětlil Přemysl Švarc.

Každý sektor má pouze jeden vstup a výstup, u každého je instalován bezdotykový dávkovač dezinfekce. Všechna stanoviště mají k dispozici rozprašovač s dezinfekcí a také se pravidelně, minimálně jednou za 30 minut, dezinfikuje i jejich vybavení. Připraveny jsou téměř dva tisíce litrů dezinfekce, oplocení sektorů dosahuje délky více než jeden kilometr. Využívat se budou také kamery instalované u každého vstupu, které automaticky sledují počet lidí uvnitř sektoru a informují, zdali je dosažen limit 1000 návštěvníků či nikoliv. Rozpoznají také i zda mají návštěvníci na obličeji roušky.
„Umíme tedy i v případě zpřísnění vládních opatření okamžitě reagovat,“ upřesnil Roman Zarzycký.

Celkové náklady na akci jsou sedm milionů korun. Částkou pěti milionů korun se podílí město Plzeň, jeden milion korun poskytl první městský obvod, 750 tisíc korun třetí městský obvod, 250 tisíc korun čtvrtý městský obvod a 50 tisíc korun druhý městský obvod.

Detailní informace jsou na: www.sport.plzen.eu.

Fotogalerie
weby uniweb zprávy

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
ne 16.08.2020 14:010 +
 
Auto CB - Škoda Plus (Tři servisní prohlídky)

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Škoda Kamiq
uniweb weby