Sportmanie v Plzni vrcholí

V sobotu a v neděli vyvrcholí v amfiteátru a parku za OC Plzeň Plaza letošní Sportmanie. Od soboty 15. srpna ji až do pátku 21. srpna ji navštívilo kolem 25 tisíc lidí.

weby uniweb zprávy

Pořadatelé celou dobu přísně dodržují vládní opatření; akce je rozdělena do tří samostatných sektorů, u vstupu do každého z nich je počitadlo, které sleduje aktuální stav návštěvníků. Dnes bude Sportmanie otevřena od 10 do 20 hodin, zítra, kdy akce definitivně končí, od 10 do 16 hodin. V neděli – poslední den Sportmanie Plzeň 2020 – se ještě uskuteční pravidelná rozcvička pro každého, začíná se v 8.00 a v 9.00 hodin.

Také pátek nabídl bohatý doprovodný program. Hned ráno při rozcvičce pro seniory zavítalo do amfiteátru vedení centrálního obvodu, který převzal nad pátečním programem záštitu. Starosta David Procházka a místostarostové Petr Baloun a Stanislav Šec se dokonce aktivně zapojili do cvičení a absolvovali část lekce, za což si od cvičících vysloužili spontánní potlesk.

Živo bylo i na více než 40 sportovních stanovištích, kde si mohou zájemci pod odborným vedením vyzkoušet na vlastní kůži různé sporty. Například u stolních tenistů se uskutečnila exhibice medailisty z mistrovství světa a mistra Evropy Jindřicha Panského. Mistr Evropy si zahrál například proti starostovi MO Plzeň 3 Davidu Procházkovi.

Na hlavním pódiu zaujala fotbalová brazilská show s několikanásobným mistrem světa a Evropy ve freestyle footbagu Janem Honzou Weberem a velkému zájmu se těšilo také speciální představení integrovaného záchranného systému včetně možnosti prohlídky vozidel zdravotnické záchranné služby, hasičů i policie.

O víkendu pokračuje snaha dětí do 15 let získat na Sportmanii Plzeň 2020 kompletní medailové puzzle, složené z bronzové, stříbrné i zlaté medaile. Za první tři dny vydali pořadatelé 2 300 bronzových, v dalších třech dnech zhruba 3 200 stříbrných a jen včera na 800 zlatých medailí, které mohou po splnění jednoduchých podmínek získávat ještě v sobotu i v neděli.

V sobotu v 18 hodin naposledy odstartuje tradiční společný výběh v rámci akce Rozběháme Česko a také soutěžní běh na 500 metrů pro děti a na 5 km pro dospělé Rozběháme Sportmanii Plzeň. Výsledky téhle soutěže budou vyhlášeny na hlavním podiu zítra, v neděli 23. srpna.

„V sobotu budeme pečlivě sledovat počasí, jelikož hlásí silný déšť a je možné, že budeme muset na nějakou dobu areál uzavřít. Velice se těším na vyhlášení charitativního běhu a překvapení, které pro všechny chystáme – nedělní pěnovou party,“ uvedl Přemysl Švarc, vedoucí Odboru sportu, Smart Cities a podpory podnikání.

Záštitu nad sobotním programem převzal MO Plzeň 7, vstup na Sportmanii Plzeň 2020 je zdarma.

Podrobnější informace naleznete na sport.plzen.eu.

Fotogalerie
weby uniweb zprávy

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
so 22.08.2020 09:580 +
 
AutoCB - Renault Austral (Otestujte ho)

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby
uniweb weby