Staňkov bude hostit Koncert pro Radost

Předvánoční benefiční Koncert pro Radost pořádají Diakonie ČCE středisko Radost v Merklíně a Město Staňkov. Koncert se uskuteční v pátek 8. prosince od 18 hodin v Lidovém domě (Dělnická 235) ve Staňkově.


Předvánoční benefiční Koncert pro Radost pořádají Diakonie ČCE středisko Radost v Merklíně a Město Staňkov. Koncert se uskuteční v pátek 8. prosince od 18 hodin v Lidovém domě (Dělnická 235) ve Staňkově. Výtěžek z dobrovolného vstupného, který zdvojnásobí Nadace Divoké husy, využije středisko Radost na vybavení domova pro zdravotně postižené. „Chtěli bychom zakoupit speciální zvedací a transportní systém, který umožní pohodlný, bezpečný a co nejméně stresující pohyb imobilním lidem, kteří u nás žijí,“ říká ředitelka střediska Radost Marta Mikulová. Unikátní systém, který umožňuje imobilním lidem pohyb v domě a také na terase stojí více než půl milionu korun.
Vstupné na koncert je dobrovolné - řídí se pouze možností peněženek návštěvníků a velikostí jejich srdcí. Vystoupí folklórní soubor Meteláček, dětské soubory ZUŠ Staňkov a plzeňská skupina Slyšíme ryby. Předvánoční atmosféru koncertu umocní klasické skladby a vánoční koledy v podání cellistky Marie Wellnerové. Na koncertě bude také možné zakoupit si výrobky, které v centrech denních služeb a ve stacionářích vyrábějí lidé s postižním.
Při posledním benefičním koncertu vybralo středisko Radost 37 000 Kč. „Věříme, že v letošním roce tuto částku překročíme a brzy nasbíráme dostatek peněz, abychom mohli speciální zařízení zakoupit,“ doplňuje Marta Mikulová.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
po 04.12.2006 19:530 +
 
Dotace na elektormobilitu

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq