Nevyřešené majetkoprávní vztahy k pozemkům, na nichž má stát městský obchvat za 1,5 miliardy korun, mohou oddálit jeho stavbu až o pět let.
Nevyřešené majetkoprávní vztahy k pozemkům, na nichž má stát městský obchvat za 1,5 miliardy korun, mohou oddálit jeho stavbu až o pět let. Přes 12 tisíc aut by tak dále denně zatěžovalo životní prostředí a komplikovalo dopravu ve městě. Původní plány počítaly se začátkem prací loni na podzim. Do dnešního dne však nikdo nepožádal krajský úřad o vydání stavebního povolení. Způsobily to
majetkoprávní spory o pozemky, které vlastní místní občan Bohumil Stach. To mu nejde údajně o peníze, ale o vyřešení restituce, kterou nejsou schopni Pozemkový fona a radnice dokončit už 11 let. Investor se zatím brání vyvlastnění půdy ve veřejném zájmu, a to kvůli možným odvoláním u soudu. Odkládání prací ale nakonec může ohrozit příjem státní dotace, řekl Jiří Hájek z Ředitelství silnic a dálnic. Podnik proto hodlá stavbu rozdělit
na dva úseky. Práce na části obchvatu, kde nejsou majetkové problémy, by mohly začít letos.
Ať vám nic neunikne!
Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.
Společnost Škoda Transportation, přední evropský výrobce vozidel pro městskou a železniční dopravu, je dynamickou a rychle rostoucí společností s rozsáhlou tradicí výroby přesahující více než 150 let.