Startuje hlasování v participativním rozpočtu Doubravky

V květnu odstartovalo dlouho očekávané hlasování v participativním rozpočtu Doubravky.


Na webu RozhodneteSami.cz mohou občané hlasovat pro celkem sedm nápadů, které sami navrhli. Vybírat mohou například z výsadby nové stromové aleje, stavby pumptrackové dráhy pro bikery nebo založení zelené střechy. Vítězný návrh čtvrtý obvod zafinancuje a do 12 měsíců také zrealizuje.

„Doufám, že mezi finálními sedmi projekty si každý najde svého favorita. Nyní nezbývá než věřit, že se hlasování zúčastní co nejvíce lidí, a že se nám společnými silami podaří vybrat návrh, díky kterému bude nejen náš obvod, ale i celá Plzeň zase o něco hezčí. Děkuji všem, kteří se do projektu „Rozhodněte sami“ zapojili nebo zapojí, ať už nominací návrhu nebo hlasováním,“ říká starosta Doubravky Tomáš Soukup (ANO).

Zelená střecha i dráha pro bikery

Mezi úspěšnými nápady lidé najdou například založení zelené střechy na objektu na konečné zastávce trolejbusu číslo 16, stavbu pumptrackové dráhy pro bikery nebo vybudování dogparku ve Špitálském lese, výsadbu stromové aleje pod Chlumem, stavbu altánku u hřiště v Bukovci či vytvoření grilovacích míst v parcích. Všechny vítězné nápady budou od 1. května k nalezení na webu www.rozhodnetesami.cz.

„Prioritně zrealizujeme projekt, který získá nejvíce hlasů. Pokud nám v rozpočtu zbydou peníze i na realizaci dalších nápadů, budeme postupovat podle výsledku hlasování. Vzhledem k tomu, že skvělých návrhů na vylepšení veřejného prostoru se nám sešlo hned několik, počítáme s tím, že zainvestujeme i některé z těch, které nakonec v květnovém hlasování neuspějí,“ uvádí místostarostka Lenka Kočová (ODS).

Hlasovat bude možné i off-line

Hlasování bude probíhat po celý měsíc on-line na webu RozhodněteSami.cz. Pro ty, kteří nedisponují připojením k internetu, budou hlasovací lístky k nalezení v květnovém vydání Doubraveckých listů. Lidé je budou moci po jejich vyplnění odevzdat v kanceláři informací v přízemí budovy úřadu v Mohylové ulici 55.

V rámci 1. ročníku participativního rozpočtu lidé navrhli 49 projektů, u kterých obvodní radnice v další fázi posuzovala jejich realizovatelnost i finanční náročnost. Nápady, které nebyly z různých důvodů realizovatelné nebo jejichž realizace převyšovala výši vyčleněných dvou milionů korun, musela hodnotící komise vyřadit. Překážkou byly například pozemky v cizím vlastnictví nebo právě finanční náročnost.

Čtvrtý obvod je prvním obvodem v Plzni, který participativní rozpočet zavedl. Radnice již dříve slíbila, že pokud se projekt osvědčí, bude v něm pokračovat.


ČNSO studio

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Renault Clio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka