Stezka pro pěší a cyklisty při Nepomucké u kasáren dostane nový povrch

Oprava povrchu stezky pro pěší a cyklisty u kasáren Slovany začne v pondělí 22. dubna 2024. Po dobu stavby budou chodci převedeni na druhý chodník, cyklisté použijí objízdnou trasu.


Stavba za 3,3 milionu korun by měla být hotová na konci května. Pokračují také práce na opravě povrchu stezky pro pěší a cyklisty při Plaské ulici, práce za 3,7 milionu korun mají skončit také do konce května.

Připravované opravě povrchu předcházelo položení nových trakčních kabelů v prostoru mezi stezkou a silnicí. Teprve poté je možné začít s opravou povrchu. „Letos dojde k výměně starého asfaltového povrchu zvlněného kořeny okolních stromů za nový. Obnoveno bude téměř 700 metrů stezky v původní šíři 3 až 4 metry. V zeleném pásu mezi opravenou stezkou a silnicí bude vysázeno 17 okrasných listnatých stromů. Ty poskytnou uživatelům stezky v létě příjemný stín,“ uvedl náměstek primátora města Plzně pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar. 

Během stavby bude celý úsek původního chodníku od křížení Nepomucké s Jasmínovou ulicí až po parkoviště před areálem Auto CB pro pěší a cyklisty uzavřen. Cyklisté tak budou navedeni na objízdnou trasu už v křížení ulice Nepomucké s ulicí K Dráze. Cykloobjížďka je vedena ulicemi U Stezky, Zelenohorská a Za Vodárnou na cyklostezku na druhé straně Nepomucké. Chodci použijí chodník na druhé straně Nepomucké. Stavební práce mají být dokončeny na konci května, poté bude úsek opět průjezdný.

„Tento úsek využívají jak rekreační, tak dopravní cyklisté, jeho povrch ale patřil k nejhorším v Plzni. Věříme, že tady s novou výstavbou bytů v areálu bývalých kasáren Slovany provoz cyklistů i pěších zhoustne," řekla plzeňská cyklokoordinátorka Radka Žáková.

Za nový asfaltový povrch a s tím související práce zaplatí Správa veřejného statku města Plzně EUROVII CS, a. s., která je zhotovitelem stavby, celkem 3. 316. 078 korun včetně DPH. Tato částka nezahrnuje náklady na výsadbu stromů a zeleně, která proběhne později. Tu zajistí také Správa veřejného statku města Plzně.

Již od podzimu 2023 probíhá oprava povrchu několika úseků stezky pro pěší a cyklisty podél Plaské ulice od ulice Bohuslava Martinů až po konečnou tramvaje v Bolevci v celkové délce téměř tři čtvrtě kilometru. Nyní je položen asfaltový povrch a probíhají dokončovací práce. Celá stavba bude hotová v průběhu května. I po opravě tam bude stále provoz pěších a cyklistů oddělen. Nově bude část pro cyklisty a pro pěší oddělovat místo bílé čáry nalepovací hmatný pás na asfaltovém povrchu. Za tuto stavbu zaplatí Správa veřejného statku města Plzně 3 681 415 korun včetně DPH. Jejím zhotovitelem je firma STRABAG a.s. Zbývající úsek mezi křižovatkou s ulicí Na Sudech a Štikovou čeká na opravu plynového potrubí.


Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Nový Superb

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka