Strážníci měřili rychlost v Radobyčicích

Jen tři řidiči porušili předepsanou rychlost v Radobyčicích během kontroly strážníků městské policie. Ta se konala 24. ledna na základě podnětu místních obyvatel.

potisk adapt print

 Ti na vozidla, kteří touto místní částí třetího městského obvodu projíždějí nepřiměřeně rychle, upozorňovali.

„V úterý 24. ledna kontrolovali strážníci městské policie v Plzni Radobyčicích dodržování stanovených rychlostních limitů v obci. Samotné měření rychlosti vozidel bylo realizováno dopoledne v čase od 9.00-11.00 hodin a odpoledne v době od 14.00-16.00 hodin,“ uvádí mluvčí Městské policie Plzeň Jana Pužmanová. Doplňuje, že až na výjimky stanovenou padesátku na měřeném úseku řidiči dodrželi.

„Porušení předepsané rychlosti zjistili strážníci ve třech případech, jeden z řidičů překročil maximální povolenou rychlost o více než dvacet kilometrů za hodinu,“ říká Jana Pužmanová.

V kontrolách měření rychlosti bude samozřejmě městská policie namátkově pokračovat.

„Už v minulém týdnu v Radobyčicích proběhla kontrola hmotnosti projíždějících nákladních vozů, také na základě podnětů od místních obyvatel. Povolený průjezd zde mají pouze auta do 7,5 tuny, ostatní musí Radobyčice objet,“ upozorňuje starosta MO Plzeň 3 David Procházka s tím, že kontroly se budou opakovat. „Na názoru místních občanů nám záleží a ti po kontrolách velmi volali. Proto jsem rád, že nám městská policie a Policie České republiky vyšly vstříc. Cílem je, aby se obyvatelé cítili v místě svého bydliště bezpečně,“ dodává starosta.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
netConcert

Hlavní zprávy

 

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion
uniweb weby