Hlídka Městské policie Plzeň u hlavního nádraží našla šestnáctiletou dívku, po níž pátrala Policie ČR. Bez dokladů nadiktovala údaje, strážníci je ověřili a dívku předali státní policii; měla odejít z výchovného zařízení.
Hlídka Městské policie Plzeň odpoledne u hlavního vlakového nádraží v Plzni objevila nezletilou dívku, po které pátrala Policie ČR. Strážníci si jí všimli při běžné pochůzce, protože působila nejistě a nezapadala mezi cestující.
Právě zkušenost z terénu a dobrá znalost lokality přiměly hlídku podezřívat, že by se mohlo jednat o hledanou osobu. Strážníci dívku oslovili a požádali o prokázání totožnosti.
Dívka u sebe žádné doklady neměla, své osobní údaje však strážníkům sdělila ústně. Hlídka je následně ověřila v evidencích a podezření se potvrdilo.
Ukázalo se, že jde o šestnáctiletou dívku. Podle zjištění strážníků sama odešla ze zařízení pro děti a mládež, kde měla být umístěna.
Strážníci dívku převezli na policejní oddělení a předali ji kolegům z Policie ČR. Ti případ převzali a řeší další postup. Městská policie k události neuvádí další podrobnosti.