Studenti gymnázií soutěžili v hejtmanově kvízu

Klání celkem 26 studentů gymnázií se ve středu uskutečnilo na Krajském úřadě Plzeňského kraje. Své znalosti poměřili studenti gymnázií zřizovaných Plzeňským krajem a jednoho soukromého gymnázia ve vědomostním kvízu, který vyhlásil hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs.

uniwebwebynamiru2018

Vědomostní kvíz, který vytvořil tým Krajského centra vzdělání a Jazykové školy s právem státní zkoušky, prověřil znalosti studentů 120 otázkami z oblasti přírodních a společenských věd i všeobecného přehledu. Z 26 studentů krajských gymnázií a Gymnázia Fr. Křižíka a Základní školy, Plzeň vzešla trojice finalistů. Ta se pak utkala v závěrečném rozstřelu, z něhož vzešel jediný vítěz.

Hejtman Václav Šlajs společně se svým náměstkem Jiřím Stručkem předali pěti nejúspěšnějším řešitelům kvízu poukázky v hodnotě 10 000 – 3 000 korun na libovolný výběr elektroniky.

„I přes to, že vítěz je jen jeden, všichni soutěžící si zaslouží gratulaci, protože jsou mezi 26 nejlepšími studenty Plzeňského kraje. Je to velký úspěch a já bych jim za účast v této vědomostní soutěži rád poděkoval. Velký dík patří také pedagogům a ředitelům gymnázií,“ uvedl hejtman Václav Šlajs.


Úspěšní řešitelé kvízu – vítězové Gymnazista roku 2016


1. místo a poukázka 10 000 korun – Petr Hladík (Masarykovo gymnázium, Plzeň)

2. místo a poukázka 8 000 korun – Vojtěch Boháč (Gymnázium, Blovice)

3. místo a poukázka 6 000 korun – Vojtěch Nováček (Gymnázium, Plzeň)

4. místo a poukázka 3 000 korun – Klára Machová (Gymnázium J. Š. Baara, Domažlice)

4. místo a poukázka 3 000 korun – Adam Babuljak (Gymnázium, Rokycany)


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 23.03.2016 16:330 +
 
SZO

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb