Studenti Sutnarky vystavují v Západočeské galerii

Další výstava v Západočeské galerii v Plzni vzešla ze spolupráce ZČG s Fakultou designu a umění Ladislava Sutnara ZČU.

weby uniweb zprávy

Vernisáž se uskutečnila 9. 3. za účasti studentů i absolventů magisterského studia ateliéru Grafického designu a digitálních médií, kteří v průběhu letního semestru roku 2022 zpracovávali téma vize budoucnosti ZČG. Měli za úkol vytvořit nový vizuální styl galerie a ten dále rozpracovat pro užití na propagačních materiálech a dárkových předmětech. Výstava Identita Západočeské galerie představuje grafické návrhy šesti studentek a k vidění je do 21. května 2023 v přednáškovém sále ZČG.

Cílem projektu bylo vytvoření komunikačních vizuálních prostředků, které budou zajímavým způsobem informovat veřejnost o stavbě nové budovy galerie. Současná výstava je již třetím společným projektem ZČG a FDULS. Loni vznikla výstava prací studentů Ateliéru didaktické ilustrace Galerie očima studentů Sutnarky; dále plzeňský sochař Benedikt Tolar vytvořil v ateliéru Socha a prostor objekt Kulička, který je instalován na pozemku U Zvonu. Studentské práce grafického designu jsou natolik nápadité, že se ZČG i FDULS rozhodly představit je veřejnosti pod názvem Identita Západočeské galerie, ačkoli záměr výstavby nové budovy nebude naplněn.

„Pro nás ta práce byla radost, studentky přicházely s mnoha nápady a toto je jen menší část toho, co v ateliéru vzniklo. Děkujeme galerii za tu výzvu, podařilo se vytvořit několik opravdu zajímavých variant pro vizuál nové galerie, jen mě mrzí, že se ten projekt nebude realizovat. Je to škoda pro nás i pro Plzeň, sem by totiž přijíždělo mnoho milovníků umění z Čech i ze zahraničí jen proto, aby viděli ten dům,“ pronesl při vernisáži výstavy profesor Rostislav Vaněk z ateliéru Grafického designu a spoluautor výstavy.

Na výstavě jsou vystaveny práce těchto studentek Anety Balínové, Dayany Grigoryan, Anny Lukášové, Barbory Truhlářové, Jany Valdmanové a Kristýny Zálabské.

IDENTITA ZÁPADOČESKÉ GALERIE 

Práce studentů MgA. ateliéru Grafického designu Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU

10. 3. – 21. 5. 2023

Západočeská galerie v Plzni, přednáškový sál, Pražská 13

SEO konzultant

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Nový Jogger Dacia

Hlavní zprávy

 

AutoCB - Renault Austral (Otestujte ho)
uniweb weby