Také druhé předávání škol asi doprovodí protesty

Zejména kvůli tomu, že školy nemohou na základě rozhodnutí rezortu podle vlastního uvážení nakládat s převzatým majetkem, obrátí se zřejmě znovu Plzeňský kraj na soudy.

obrázek: Také druhé předávání škol asi doprovodí protesty
Žaloba a ústavní stížnost čeká Ministerstvo školství od olomouckého i plzeňského hejtmanství také ve druhém kole předávání škol. Podle nich se totiž podmínky, které kraje označují za omezující, nijak nezměnili. Kraje se obrátily na soudy už v květnu.
    Podle rozhodnutí rezortu školství z dubna 2001 musejí kraje ministerstvo požádat o písemný souhlas v případě prodeje, směny, darování nebo například nájmu nemovitostí škol na dobu delší než jeden rok. Hejtmanství tvrdí, že dostatečná právní ochrana majetku už je zajištěna v zákonu o krajích.
    Kraje, které svůj názor nezměnily, vyloučily možnost, že by za této situace školy odmítly převzít. Ministerstvo stále tvrdí, že neporušilo zákon ani nepřekročilo jeho rámec.

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku


Další články