TJ Prazdroj Plzeň získá od města dotaci na rekonstrukci loděnice

Loděnice, v níž na svou úspěšnou sportovní kariéru nastoupil deblkajakář Radek Šlouf, získá od města Plzně částku 2,16 milionu korun na rekonstrukci.

weby na míru UNIWEB

Rozhodli o tom v pondělí 13. září zastupitelé města Plzně.

„Na základě platné Koncepce sportu města Plzně podporujeme pravidelně investice do sportovní infrastruktury, zejména pokud se jedná o akce finančně také podporované Národní sportovní agenturou. A takový je projekt, který předložila TJ Prazdroj Plzeň,“ uvedl první náměstek primátora města Plzně Roman Zarzycký, do jehož gesce spadá i oblast sportu. Dodal, že kapacita zázemí současné budovy, jejíž poslední rekonstrukce proběhla v roce 1989, již nestačí potřebám klubu, a ani kvalita sociálního zázemí nesplňuje standardy současné doby.

„Cílem rekonstrukce je navýšení kapacity vodácké posilovny, skladu lodí a šaten, a především modernizace sociálního zázemí,“ vyjmenoval Roman Zarzycký a upozornil, že celkové náklady jsou vyčísleny na necelých 11 milionů korun.

„Město Plzeň poskytne z rozpočtu Odboru sportu, Smart Cities a podpory podnikání Magistrátu města Plzně 2,16 miliony korun. Národní sportovní agentura by měla přispět necelými 7,57 miliony korun a zbytek, tedy 1,08 milionu korun by z vlastních zdrojů měl uhradit TJ Prazdroj Plzeň. Město Plzeň však dotaci poskytuje s podmínkou, že klub nejpozději do konce letošního roku doloží, že dotaci na rekonstrukci loděnice od Národní sportovní agentury získal,“ vysvětlil Roman Zarzycký.

Kanoistický oddíl TJ Prazdroj Plzeň byl založen v roce 1953. Věnuje se sportovní výchově dětí a mládeže ve věku od 8 do 21 let. Oddíl vychoval desítky juniorských a seniorských reprezentantů České republiky včetně olympijského medailisty Radka Šloufa (na snímku vlevo). V současné době má 136 členů. Loděnice se nachází na levém břehu řeky Radbuzy v ulici U Radbuzy.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
sebevědomá fabia auto cb

Hlavní zprávy

 

čez zprávy CEZ pomahej pohybem
uniweb weby