Tomáš Eisner a Marcela Joglová obhájili vítězství na Krajském půlmaratonu

Areál Škodalandu v Plzni byl v sobotu dějištěm čtvrtého ročníku rodinného běžeckého závodu Krajský půlmaraton, na který se zaregistrovalo 1200 běžců.


Nově letos děti běžely překážkovou trať Predator Race a poprvé byly připraveny také štafety.

Stejně jako v předešlých třech ročnících i letos nabídl Krajský půlmaraton tři různé tratě. Na Krajské pětce závodilo 173 běžců, Krajskou desítku zaběhlo 154 závodníků a samotný půlmaraton téměř 600 milovníků běhu. V každé kategorii dle věku byli vyhlášeni vždy tři nejlepší, a to trojice mužů i žen. Nejlepším běžcem Plzeňského kraje mezi muži se stal a loňské vítězství tak obhájil Tomáš Eisner s časem 1h:15:15 (loni 1:13:35). Nejlepší běžkyní Plzeňského kraje mezi ženami byla a také obhájila loňský triumf Marcela Joglová s časem 1:24:53 (loni 1:25:57). První tři nejlepší ženy Plzeňského kraje a první tři nejlepší muži Plzeňského kraje si z rukou náměstkyně hejtmana Marcely Krejsové a radní Radky Trylčové převzali šek na 10 000 korun (1. místo), 5 000 korun (2. místo) a 3 000 korun (3. místo). Štafet se přihlásilo celkem 18, běžci běželi dohromady čtyřikrát okruh Krajské pětky. Nejlepší štafetou se stal tým Klokani ve složení Hroch, Bělohoubek, Baník, Bílý s časem 1:42:36.

Všichni registrovaní běžci se zúčastnili slosování o věcné ceny, mezi nimiž bylo horské kolo Specialized Crosstrail 16 v ceně několika desítek tisíc korun, závodní koloběžka Kostka Tour a zapůjčení automobilu Suzuki Vitara na celý víkend. Všichni účastníci závodu, a to všech délek tratí, si odnesli také pamětní medaili. Na své si přišly i děti, které letos poprvé vyběhly na trať více než 700 m s šesti náročnými překážkami pod hlavičkou Predator Race.

Plochu areálu zaplnili partneři půlmaratonu, kteří prezentovali sportovní zboží a doplňky. Návštěvníci si mohli vyzkoušet horolezeckou stěnu, skákací boty, první pomoc ve stánku zdravotních záchranářů nebo si prověřit své znalosti v kvízu o lidském těle ve stánku Nemocnice Plzeňského kraje. Nechyběl ani skákací hrad Městské policie a na okruhu byly k zapůjčení koloběžky.

Stejně jako loňský rok byla připravena FAN zóna v Dobřanech s doprovodným programem a nově i s mlžnou stěnou pro osvěžení běžců v náročném počasí.

Krajský půlmaraton se uskutečnil také letos za podpory Nadace ČEZ, společnosti NET4GAS a dalších partnerů akce.

Fotogalerie
James Bond

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
James Bond

Hlavní zprávy

 

Loop jazz SIDE B
uniweb weby