TOP 09 vzpomínala na Jana Palacha a Josefa Hlavatého

Předseda plzeňské TOP 09 Michal Vozobule ve čtvrtek společně s několika desítkami členů a příznivců na náměstí T. G. Masaryka v Plzni uctil památku položením květin a zapálením svíček.

weby na míru UNIWEB

Plzeňská TOP 09 si památku obětí Jana Palacha a Josefa Hlavatého připomněla na místě, kde se před jednapadesáti lety upálil mladý plzeňský dělník Josef Hlavatý. Ten následoval čin studenta FF UK Jana Palacha, když se 20. ledna polil hořlavinou a zapálil na tehdejším Dukelském náměstí. Zemřel o pět dní později ve Vojenské nemocnici v Plzni. Z jeho slov vyplynulo, že čin spáchal pod vlivem Palachovy oběti, i když v té době procházel těžkým životním obdobím.

„Jan Palach řekl, že člověk musí bojovat proti tomu zlu, na které právě stačí. Jeho čin inspiroval mnohé další včetně Josefa Hlavatého a jeho čin a slova by měla být mementem pro nás všechny. Nebuďme lhostejní k tomu, co se kolem nás děje. Nerezignujme na obranu pravdy a spravedlnosti, bojujme proti relativizaci hodnot, nevyměňujeme pohodlí a zisk za mravní hodnoty a čest. Anglický filozof Edmund Burke řekl, že k tomu, aby na světě zvítězilo zlo, stačí když dobří lidé neudělají nic. Jan Palach, Josef Hlavatý a jejich následovníci v boji proti zlu obětovali to nejcennější. Svými hrdinskými činy se postavili na stranu pravdy a svobody. Jejich odvahu je potřeba si připomínat. Stejně jako mít na paměti, že svoboda a demokracie jsou křehké. A proto pojďme každý dělat co je v našich silách, mluvme s lidmi v našem okolí a nedovolme postupný nástup mravní relativizace a nové normalizace,“ říká předseda plzeňské TOP 09 Michal Vozobule.

Na společném setkání nechyběli lochotínská místostarostka Ilona Jehličková, místostarosta centrálního obvodu Ondřej Ženíšek či krajský zastupitel Jiří Dort.
 

B banner Vánoce bohemia sekt

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Auto CB - Škoda Fabia

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka
uniweb weby