Třetí adventní neděle a v rozhlase už se nadělovalo

Český rozhlas Plzeň zavítal v neděli 16. prosince v rámci projektu Ježíškova vnoučata za klienty Sociálního a zdravotního centra Letiny.

Prodej hovězího masa od farmáře

 Jeho dárkem pro ně byl program plný zajímavého a veselého vyprávění i příjemné hudby.

Odpolednem provázel vedoucí programového oddělení Českého rozhlasu Plzeň Petr Handl s moderátorkou Veronikou Albrechtovou. Zazněly zajímavosti ze zákulisí i vtipné historky ze studia a střižny. Společně tak nechali přítomné nahlédnout přímo do rozhlasové kuchyně.

O hudební část téměř dvouhodinového programu se postarala Martina Bohatá, která zazpívala hity, jako Jsi můj pán, Lásko, voníš deštěm nebo Sladké mámení. A protože byla třetí adventní neděle, rozloučila se zpěvačka koledami, které si s ní rádi zazpívali jak klienti, tak zaměstnanci centra.

Pro všechny přítomné byly jako malý dárek připraveny i kolekce s vánočním želé, které jim snad adventní čas ještě více zpříjemní.

Projekt Ježíškova vnoučata
Ježíškova vnoučata vznikl na podzim roku 2016. Novinářka Olga Štrejbarová si při jednom svém natáčení uvědomila, že opuštění lidé tvoří často až třetinu obyvatel domovů pro seniory. Vánoční dárek nedostali mnohdy roky a období svátků pro ně bylo spíš časem prázdnoty než radosti. Rozhodla se to změnit. Nápad byl na světě.
Spolu se svými přáteli a dalšími nadšenci a dobrovolníky, kteří se soustředili kolem facebookové skupiny Ježíškova vnoučata, dokázali splnit během dvou měsíců 600 vánočních přání babičkám a dědečkům v domovech pro seniory a dalších podobných zařízeních.
V roce 2017 se do organizace Ježíškových vnoučat pustil Český rozhlas. Oslovil stovky domovů pro seniory, zdravotnických zařízení a pečovatelských služeb. O projektu odvysílal velkou informační kampaň a řadu reportáží.
Posluchači zareagovali fantasticky. 13 084 doručených dárků – nejčastěji drobné věci – kosmetika, sladkosti, hry, oblečení, knížky, ale také počítače, rádia nebo televize. A mechanické a elektrické vozíky – těch bylo přes padesát. Hodně se jich zaplatilo ze sbírky na Slevomatu, tam podporovatelé Ježíškových vnoučat mezi sebou vybrali 2 503 000 korun.
A pak to byla přání.  Výlety do krajů dětství, návštěvy příbuzných, prohlídky památek, divadelní představení, ale taky například skok padákem, projížďka v závodním autě, zabijačka, dovolená u moře nebo audience u papeže Františka. Takových přání bylo splněno celkem 1 037.
Projekt dobrovolně podporovala řada známých osobností - Karel Gott, Eva Samková, Jiřina Bohdalová, Tomáš Klus, Lucie Bílá, Jiří Bartoška, Ewa Farna a další.
Více informací na www.jeziskovavnoucata.cz.

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Renault Clio

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby