Trhovci zamkli ve stánku kontrolory ČOI

Padělky značkového textilu, bot a pirátské kompaktní disky a DVD v hodnotě 11,3 milionu korun zabavili v sobotu odpoledne při jedné z pravidelných předvánočních kontrol inspektoři České obchodní inspekce (ČOI) na tržnici ve Folmavě na Domažlicku.


Padělky značkového textilu, bot a pirátské kompaktní disky a DVD v hodnotě 11,3 milionu korun zabavili v sobotu odpoledne při jedné z pravidelných předvánočních kontrol inspektoři České obchodní inspekce (ČOI) na tržnici ve Folmavě na Domažlicku. Trhovci, kteří v panice před kontrolou utíkali pryč, zamkli v jednom stánku dokonce dva inspektory a několik německých turistů, řekl ředitel plzeňské ČOI Václav Havlík.
Inspektoři zabavili celkem tisíc kusů padělků značkového textilu a 15.000 pirátských nosičů s hudbou i filmy. "CD a DVD byly ve třech velkých stáncích, ostatní zboží v dalších dvou," řekl Havlík. Kontrolu prováděla ČOI ve spolupráci s cizineckou a pohraniční policií, která na příhraniční tržnici přišla i se služebními psy. V poslední době celníci i ČOI provádějí kontroly vietnamských tržnic v přítomnosti služebních psů, kteří budí u trhovců respekt, takže se kontroly většinou obejdu bez konfliktů.
"Naši dva inspektoři přišli na tržnici v přestrojení za německé turisty, přišli do stánku, a když začala kontrola, vietnamští trhovci je na útěku spolu s dalšími 15 německými zákazníky zamkli ve stánku," popsal Havlík. Uvěznění zákazníci museli skoro půl hodiny čekat na zachránu, kontroloři mezitím hledali ve stánku padělky.
ČOI i celníci se v předvánoční době zaměřují na kontroly příhraničních tržnic na západě Čech, které v této době doslova přetékají padělky značkového zboží.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
ne 17.12.2006 07:220 +
 
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq