Tři sledovaní čápi se do Plzně hlásí ze zimovišť

Všichni tři sledovaní čápi bílí s vysílačkou se plzeňským zvířecím záchranářům aktuálně hlásí a zatím to vypadá, že na zimovišti nemají žádné zásadnější problémy.

weby uniweb

Čáp Míra z hnízda v Mirošově na Rokycansku se nám opět posunul z Etiopie více do černé Afriky, a to až do Keni. Momentálně k  5. 1. 2020 se hlásí z oblasti mezi jezerem Lake Turkana a Nairobi u Marsabit pod National Park Marsabit.
 
Čáp Eda jako by letěl v novém roce Míru navštívit, 2. 1. 2020 byl z druhé strany rovněž pod jezerem Lake Turkana, rovněž v Keni, ale blíže k Ugandě. Podle zpráv se však oba čápi nepotkali, a tak se Eda vrátil zpět pod Trojúhelník Ilemi k síti řeky Anam.  
 
Čáp Arnošt je stále v Německu pod Pasovem.

"No a léčený orel mořský s odoperovanou pravou nohou (pracovně zatím nazývaný „Zlámaná hnáta“) se nám od Tisové na Tachovsku přesunul až do lesů ke Kosímu potoku nad Planou u Mariánských Lázní," podává kompletní informaci šéf zvířecích záchranářů Karel Makoň.  
 
Jak dodává, zatímco „Zlámaná hnáta“, my a Arnošt tady klepem kosu, tak Míra s Edou si užívají jednu z nejatraktivnějších a nejteplejších destinací Afriky. "Ale i to je s ohledem na celkovou situaci v Africe a jejich případnou cestu zpět domů docela riskantní věc, a tak jim určitě držme palce, ať to vše zvládnou bez úhony," dodává Makoň. 

foto: desop plzeň
 


 
 


 
 


 
 


 
 


 
 


 
 

Fotogalerie
klimatizace auto cb

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Víte za co platíte AUTO CB

Hlavní zprávy

 

Víte za co platíte AUTO CB
uniweb weby