Tři sledovaní čápi se do Plzně hlásí ze zimovišť

Všichni tři sledovaní čápi bílí s vysílačkou se plzeňským zvířecím záchranářům aktuálně hlásí a zatím to vypadá, že na zimovišti nemají žádné zásadnější problémy.

Prodej hovězího masa od farmáře

Čáp Míra z hnízda v Mirošově na Rokycansku se nám opět posunul z Etiopie více do černé Afriky, a to až do Keni. Momentálně k  5. 1. 2020 se hlásí z oblasti mezi jezerem Lake Turkana a Nairobi u Marsabit pod National Park Marsabit.
 
Čáp Eda jako by letěl v novém roce Míru navštívit, 2. 1. 2020 byl z druhé strany rovněž pod jezerem Lake Turkana, rovněž v Keni, ale blíže k Ugandě. Podle zpráv se však oba čápi nepotkali, a tak se Eda vrátil zpět pod Trojúhelník Ilemi k síti řeky Anam.  
 
Čáp Arnošt je stále v Německu pod Pasovem.

"No a léčený orel mořský s odoperovanou pravou nohou (pracovně zatím nazývaný „Zlámaná hnáta“) se nám od Tisové na Tachovsku přesunul až do lesů ke Kosímu potoku nad Planou u Mariánských Lázní," podává kompletní informaci šéf zvířecích záchranářů Karel Makoň.  
 
Jak dodává, zatímco „Zlámaná hnáta“, my a Arnošt tady klepem kosu, tak Míra s Edou si užívají jednu z nejatraktivnějších a nejteplejších destinací Afriky. "Ale i to je s ohledem na celkovou situaci v Africe a jejich případnou cestu zpět domů docela riskantní věc, a tak jim určitě držme palce, ať to vše zvládnou bez úhony," dodává Makoň. 

foto: desop plzeň
 


 
 


 
 


 
 


 
 


 
 


 
 

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČEZ - Čistá energie zítřka

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby