Turisté mají na šumavských hranicích 18 přechodových míst

Na společných hranicích s Bavorskem a Rakouskem se nachází celkem 18 přechodových bodů. Turisté je však využívají velmi málo. Po vstupu České republiky do Schengenského prostoru v roce 2008 navrhovali zástupci Klubu českých turistů společně se zástupci obcí z Čech, Bavorska a Horního Rakouska na...


Na společných hranicích s Bavorskem a Rakouskem se nachází celkem 18 přechodových bodů. Turisté je však využívají velmi málo.
Po vstupu České republiky do Schengenského prostoru v roce 2008 navrhovali zástupci Klubu českých turistů společně se zástupci obcí z Čech, Bavorska a Horního Rakouska na společných hranicích s Bavorskem a Rakouskem v NP a CHKO Šumava otevření 25 nových přechodových bodů. Ke stávajícím 9 přechodům (Alžbětín, Ferdinandovo údolí, Gsenget, Bučina, Strážný, Nové údolí, Třístoličník, I/10, Zadní Zvonková) tak po mnoha jednáních a pochůzkách v terénu přibylo 18 přechodových bodů (Pod Plesnou, Pod Poledníkem, Modrý sloup, Siebensteinkopf, Teufelsbachstrasse, Pod Žďárkem, Hinterfirmiansreut, Vorderfirmiansreut, Schnellenzipf, Krásná Hora-Horní cesta, Krásná Hora-Dolní cesta, U Tokaniště, Kyselov, Zoubek, Sankt Oswald, Pasečná, Pod Pasečnou, Guglnwald). Přechodové body Pod Poledníkem a Modrý sloup byly otevřeny pouze na dvouleté období (2009 - 2010).
„O možnosti otevření těchto dvou přechodových bodů v následujících letech se bude jednat po vyhodnocení monitoringu vlivu návštěvnosti na předměty ochrany přírody NP Šumava, které se v dotčeném území vyskytují,“ řekl Josef Zollpriester, vedoucí oddělení ochrany ekosystémů sekce Správy Národního parku Šumava.
Strážci Informační a strážní služby (ISS) zjistili při monitoringu využití přechodových bodů nízkou návštěvnost - většina turistů je z České republiky. Německých turistů je velmi málo a většinou přechodové body využívají senioři. V loňském roce navštívilo přechodový bod Modrý sloup 4 600 turistů (zde počítáno pomocí turniketu), letošní návštěvnost je poloviční.
„I když tyto přechody turisté málo využívají, je dobře, že na Šumavě jsou, a že lidé mají možnost jimi procházet,“ řekl referent Informační a strážní služby Petr Šrail.Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
so 18.12.2010 17:020 +
 
Auto CB - Nová Škoda Kodiaq

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq