Účetní na pokyn falešného nadřízeného převedla do ciziny desítky tisíc eur

Smyšlený nadřízený žádá účetní o zaslání peněz do ciziny. Doporučení, jak nebýt dalším poškozeným!


Na oddělení hospodářské kriminality přijali policisté oznámení o podvodu. Dosud neznámý pachatel, prostřednictvím e-mail komunikace, dojednal s účetní společnosti zaslání finančních prostředků. Poškozená společnosti má sídlo na Klatovsku.

V rámci elektronické komunikace se pachatel vydával za nadřízeného, kdy se dotazoval, jakou finanční hotovost mají k dispozici. Následně byla provedena platba na uvedený bankovní účet vedený v cizině. V polovině měsíce února letošního roku účetní převedla částku 19 583,04 euro.

Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvod.

Podle trestního zákoníku, kdo sebe nebo jiného obohatí tím, že uvede někoho v omyl, využije něčího omylu nebo zamlčí podstatné skutečnosti, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta až osm let.

Doporučení:
Zástupci společností - bez potvrzení a ověření finanční prostředky nezasílejte!
Prověřte si osobu nebo společnost.
Pachatelé používají nepravdivá jména, neexistující telefonní čísla nebo i údaje osob, které netuší, že jejich osobní údaje někdo zneužívá.
Komunikace s podvodníky probíhá jen formou e-mailu.
Podvodníci jsou schopni si vymyslet různé legendy, aby od různých občanů, institucí i společností, získali peníze pro svoji potřebu.
Pokud jsou uvedené účty vedeny v zahraničí – před odesláním požadované finanční částky buďte obezřetní!!!

V Plzeňském kraji se nejedná o ojedinělý podvod.

Policisté upozorňují uživatele komunikačních sítí, aby jejich prostřednictvím nezasílali neznámým osobám nebo firmám finanční prostředky!Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
so 29.02.2020 07:080 +
 
Nový Superb

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka