Ulice Na Rychtě v Hradišti dostane novou podobu

Na nové komunikace, chodníky, upravené vjezdy do domů, parkovací stání, ale i na upravené autobusové zastávky a točnu MHD se mohou těšit obyvatelé ulice Na Rychtě v plzeňském Hradišti.


Oprava ulice, která začne v červenci letošního roku, přinese některá omezení v provozu autobusové linky č. 31. Rekonstrukci zajišťuje magistrátní odbor investic. Stavební akce bude hotova do ledna 2021.

„Rekonstrukce ulice Na Rychtě je společnou investiční akcí města Plzně a VODÁRNY Plzeň, a. s. Ulici Na Rychtě v Hradišti opravíme v úseku začínajícím za křižovatkou s ulicí K Řečišti, konec úpravy je za křižovatkou s ulicí U Hamru. Celková délka úpravy je 306 metrů. Investice činí 20 milionů korun,“ řekl Pavel Šindelář, technický náměstek primátora.

Celková rekonstrukce spočívá ve vybudování nové komunikace, oboustranných chodníků, úpravě vjezdů a parkovacích stání. „Opravíme také autobusové zastávky a točnu městské hromadné dopravy. Současně vyměníme vodovod ve stávající trase včetně přípojek, zaústíme okapy do kanalizace a na závěr provedeme sadovnické úpravy rekonstruované ulice,“ doplnil David Malán z Odboru investic Magistrátu města Plzně.

Po dobu realizace stavby budou autobusy linky č. 31 zajíždět pouze do dočasné provizorní zastávky u křižovatky Plzeňská cesta x K Starým valům. Od 1. září 2020 budou zajištěny mimořádné školní spoje z Hradiště.

Zhotovitelem je společnost Robstav k. s.

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 10.06.2020 14:070 +
 
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka