ÚOHS zahájil správní řízení s velkým pivovarem

Jednu velkou pivovarskou skupinu začal kvůli nesoutěžnímu chování šetřit antimonopolní úřad. Ta údajně brání vstupu malých pivovarů do všech restaurací v ČR.

obrázek: ÚOHS zahájil správní řízení s velkým pivovarem
Antimonopolní úřad (ÚOHS) zahájil správní řízení s jedním z velkých výrobců piva. Úřad zjistil, že existují bariéry pro vstup lokálních pivovarů do restaurací. Šetření je v počáteční fázi.
    Podle předsedy ÚOHS Josefa Bednáře obdržel úřad první podnět k zamezení dodávek do restaurací letos v dubnu. Reagoval místním šetřením, které se později změnilo v plošné. Cílem je umožnit spotřebitelům výběr více druhů piv.
    Podle předsedy Svazu malých nezávislých pivovarů Josefa Fuska konkurence přitvrdila a 24 malých pivovarů proto připravuje velkokapacitní restaurace ve větších městech, kde by se točilo více druhů piv z různých lokálních pivovarů.
    Antimonopolní úřad se již v minulosti zabýval dohodami mezi pivovary a restauracemi. V letech 1996 až 1997 úřad zjistil v dohodách nesoutěžní ustanovení, která zakázal.

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku


Další články