Úředníci magistrátu provětrali šatníky, do sbírky dali 60 pytlů oblečení

V reakci na nedostatečné zásoby šatstva a obuvi v humanitárním skladu Diecézní charity Plzeň vyhlásilo město Plzeň výzvu Ukliď šatník!

weby uniweb

Od 17. do 30. dubna tak mohl každý ze zaměstnanců města donést do centrálního meziskladu v Kopeckého sadech 11 vše, co v domácnostech jen zabíralo místo ve skříních a botnících a může být ještě k užitku jinde. Shromáždit se podařilo více než 60 velkoobjemových pytlů pánského, dámského a dětského oblečení a bot. Akci kompletně zajistil magistrátní odbor sociálních služeb.

„Nacházíme se v situaci, kdy roste poptávka po humanitární podpoře a pomoci, a to nejen od lidí bez domova, ale i od nízkopříjmových rodin, které jsou přímo ohroženy existenčními problémy. Nejde přitom jen o to, abychom jim zajistili konkrétní služby, tyto skupiny nutně potřebují potraviny, šatstvo a obuv. Proto jsem inicioval danou výzvu,“ přiblížil důvody magistrátní sbírky primátor Martin Baxa.

Ačkoli jsou na území města Plzně rozmístěny sběrné kontejnery na textil různých subjektů, mezi nimi i Diecézní charity, jejich plnění není tak efektivní, jak by si organizace představovaly. Chybí konkrétní sortiment, zejména pánské oděvy a pánská obuv. Přesto byla výzva Ukliď šatník! bez rozdílu cílena na všechny kategorie ošacení.

„Důvodem je zejména předpokládaný vývoj, kdy se do ekonomických potíží mohou dostat i rodiny samoživitelů, případně rodiny s více dětmi, tedy nízkopříjmové. V průběhu 14 dnů se podařilo od zaměstnanců úřadu nashromáždit v našem meziskladu neuvěřitelné množství kvalitních oděvů a obuvi, ale i povlečení, výbavy pro novorozence, nechyběly ani tašky a batohy. Všechny věci jsme kus po kusu roztřídili a výsledkem je více než 60 velkoobjemových pytlů pánského, dámského a dětského oblečení a bot pro charitní humanitární sklad,“ upřesnila vedoucí zmíněného odboru Alena Hynková.

Tři závozy v průběhu sběru směřovaly tak přímo do Cukrovarské ulice 16, kde se právě humanitární sklad Diecézní charity Plzeň nachází, poslední závoz byl v pondělí 4. května. „Je neuvěřitelné, s jakou odezvou se výzva setkala a jaký objem šatstva se během poměrně krátké doby podařil v rámci úřadu shromáždit. Chtěl bych proto touto cestou velmi poděkovat za empatii a solidaritu všem dárcům a zároveň kolegyním z odboru sociálních služeb, které veškerou dodávku roztřídily a vydistribuovaly,“ dodal primátor Martin Baxa.

Fotogalerie
NetConcert George Duke Band

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
netConcert

Hlavní zprávy

 

NetConcert Music by Frank Zappa
uniweb weby