V alkoholovém opojení napadl tchýni

V pondělí před dvaadvacátou hodinou musel operační důstojník plzeňského policejního ředitelství poslat hlídku do ulice Na Roudné, kde měl v bytě muž napadat matku své manželky.


V pondělí před dvaadvacátou hodinou musel operační důstojník plzeňského policejního ředitelství poslat hlídku do ulice Na Roudné, kde měl v bytě muž napadat matku své manželky. Muž, o kterého se jednalo, nechtěl na místě respektovat pokyny policistů. Nehodlal se podrobit jejich výzvám, kladl fyzický odpor, choval se k policistům agresivně a nechtěl opustit byt. Policisté nakonec museli po marných výzvách použít donucovací prostředky a protože byl agresivní muž v silně podnapilém stavu, předali jej krátce před třiadvacátou hodinou pracovníkům plzeňské protialkoholní záchytné stanice. Byla zde totiž důvodná obava, že by mohl 49letý muž po odjezdu hlídky pokračovat v napadání dalších osob. Jeho tchýni, kterou před tím napadl, musela rychlá záchranná služby převést na ošetření do nemocnice na Lochotín. Šetření případu si převzali policisté u obvodního oddělení v Kaznějovské ulici.

Sedl za volant pravděpodobně po oslavě narozenin

V pondělí v půl druhé v noci zastavila hlídka z obvodního oddělení Plzeň-Slovany na náměstí Generála Píky osobní automobil ford s plzeňskou registrační značkou. Za volantem bílého vozu seděl 38letý muž z Plzně. Díky závanu alkoholu policisté pojali podezření, že řidič před jízdou nepil jen nealkoholické nápoje. Jejich podezření potvrdila orientační dechová zkouška, která v jeho dechu odhalila 1,75 promile alkoholu. Na výzvu pak řidič absolvoval lékařské vyšetření a odběr krve a nakonec jej policisté umístili na protialkoholní záchytnou stanici. Řidič měl důvod k oslavě, protože zřejmě slavil své narozeniny, ale neměl po oslavě sedat za volant. Je pravděpodobné, že se bude zodpovídat z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, ale s konečnou platností o tom rozhodne až rozbor krve. Případ dál šetří policisté ze slovanského obvodního oddělení.


Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 13.12.2006 12:290 +
 
Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Hlavní zprávy

 

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024