V Chotěšově hořel kravín, stovku zvířat hasiči se zemědělci zachránili

V pátek 8. září 2017 tři minuty po třetí hodině odpoledne vyslalo operační středisko do Chotěšova k požáru v areálu zemědělského družstva postupně tři jednotky profesionálních hasičů.

SEO UNIWEB

A to ze stanic Plzeň-Střed, Přeštice a Nýřany a jednotky SDH obcí Dnešice, Dobřany, Heřmanova Huť, Holýšov, Chotěšov, Líně, Nýřany, Stod a Zbůch.

Požár vznikl v prostoru přípravny u stájí, kde bylo uskladněno seno se slámou, při vyskladňování pravděpodobně v důsledku technické závady na sběracím stroji a během chvíle se rozšířil na střechu budovy.

Hasičům se rychle podařilo šíření požáru zastavit, do stájí s dobytkem se oheň nedostal. Veškerý dobytek (asi 100 kusů) hasiči společně se zemědělci odehnali do vzdálené části budovy a venkovního výběhu.

Čerpací stanoviště hasiči zřídili na dvou místech - v Chotěšově a na návsi v Kotovicích. Doprava vody přímo z obce bylo značně komplikované kvůli probíhajícím stavebním pracím na hlavním tahu. Na regulaci dopravy v ulicích Plzeňská, Sklepní a Klášterní si vyžádal velitel zásahu Policii ČR.

Krátce po půl páté odpoledne hasiči ohlásili na operační středisko, že mají požár pod kontrolou. Od zhruba půl sedmé se jednotky začaly vracet na své základny a od sedmi hodin na místě zůstali jen místní dobrovolní hasiči společně s jednotkou SDH Stod na dohlídku.

Škody doposud nebyly vyčísleny.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
auto cb fabia ihned k odběru

Hlavní zprávy

 

auto cb restart 2
seo uniweb