V domě U Radbuzy 8 vznikne osm bytů pro sociální bydlení

Město Plzeň upraví objekt na adrese U Radbuzy 8, jenž dříve sloužil jako kanceláře a laboratoře Zdravotního ústavu se sídlem v Plzni.


Vznikne osm malometrážních bytů pro sociální bydlení. Celkové náklady na rekonstrukci jsou vyčísleny na 13,7 milionu korun. Ministerstvo pro místní rozvoj poskytne městu na projekt dotaci ve výši 9,2 milionu korun. Přijetí dotace musí ještě schválit zastupitelé. Rekonstrukce objektu bude dokončena nejpozději do konce září 2020.

„Město má svou koncepci sociálního a dostupného bydlení cílící na zajištění bydlení občanům, kteří je nemohou z různých důvodů za tržních podmínek získat. Rekonstrukcí objektu U Radbuzy 8 získáme tedy další byty, které budeme moci těmto lidem nabídnout,“ uvedl David Šlouf, radní pro oblast ekonomickou, bytovou a nakládání s majetkem.

Opravovaný dům má jedno podzemní a tři nadzemní podlaží, střechu se sedlovým tvarem, architektonicky zajímavě členěnou fasádu a zadní dvorek o velikosti přibližně 111 metrů čtverečných. V objektu vznikne osm bytů 1+1 o ploše od 32 do 46 metrů čtverečných. V každém patře včetně nově přistavěného podkroví budou dva byty a místnost, která bude sloužit jako prádelna a sušárna. V podzemí vzniknou sklepní kóje a dvě technické místnosti.

„Přestavba bude zahrnovat sanace zdí a zajištění stropů. Budou vybudovány nové rozvody vody a kanalizace, upravena elektroinstalace, vytápění a osazeny radiátory. Provedena bude rovněž demolice stávajících příček a kleneb a výstavba nových příček. Položeny budou nové podlahy, vyměněny okna a dveře. Celý interiér bude mít nové omítky a výmalbu, koupelny a kuchyně keramické obklady a nové zařízení,“ uvedl Jan Souček, vedoucí oddělení správy Odboru bytového magistrátu města Plzně.

Doplnil, že obnovy se dočká i fasáda domu s tím, že všechny výtvarné prvky fasády na severní straně objektu budou zachovány. „Ve vnitrobloku budou provedeny úpravy terénu, zeleně a opraven zděný plot,“ dodal Jan Souček.

ilsutrační fotoKomentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČEZ - Čistá energie zítřka

Hlavní zprávy

 

Nová Škoda Kamiq - Akční modely Fresh