v Klatovech a Domažlicích se výsledky Covid testů dozvíte do druhého dne

Zájem veřejnosti o hrazené vyšetření na onemocnění Covid-19 je v Klatovské a Domažlické nemocnici nadále vysoký.


Obě nemocnice už ke středě vyšetřili 1826 samoplátců a další čtyři stovky mají odběr rezervovaný. Nemocnice proto zavádí objednávání online přes internet a výsledky dostává drtivá většina zájemců už do druhého dne od odebrání. 

Největší zájem o vyšetření byl hned v prvních dnech po zavedení testů pro samoplátce (od 25. dubna). Tehdy ovšem obě nemocnice rezervace odběrů ještě dolaďovaly, a proto bylo pro zájemce někdy komplikované se dovolat a odběr objednat.

„Na počátku května byl zájem nižší, ale v posledních dnech opět roste. Každý den se k odběru objednává v průměru 90 až 100 lidí. A protože se nemocnice vrací do běžného režimu a nemůžeme na telefonech blokovat zdravotnický personál, vytvořili jsme rezervační systém na internetu. Věříme, že novinka ulehčí situaci hlavně samotným zájemcům,“ říká šéf krajských nemocnic Marek Kýhos.

Rezervace na internetu trvá zhruba tři minuty. Objednat se je možné 24 hodin denně sedm dní v týdnu, zatímco telefonické objednání je nově možné už pouze v pracovní dny to jen od 9 do 11 hodin dopoledne.

„Vzhledem k tomu, že se ustálil počet odebíraných osob, a laboratoře díky tomu dokáží vyšetření vzorků optimalizovat, zkrátila se i doba čekání na výsledky. Zhruba 20 procent je dostane ještě týž den a další 70 procent do druhého dne,“ dodává Marek Kýhos.

Odběry se nově provádí od pondělí do soboty od 8 zpravidla do 11 hodin nebo podle zájmu a objednávání i déle. Největší zájem o odběry je v pátek, kdy se končí v Klatovech nejdříve ve 12 a v Domažlicích ve 14 hodin. Naopak nejmenší zájem byl o vyšetření v neděli. V tento den bude proto nově odběrové místo uzavřeno.

The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka