V Malesicích vyroste nový bytový dům. Plzeň požádá o dotaci

Rada města Plzně na svém jednání odsouhlasila podání žádosti o dotaci z IROP na stavbu bytového domu v Malesicích. Projekt s názvem Nový Šuferajn počítá se zbouráním objektu v majetku města Plzně.


Ten je v současné době ve velmi špatném technickém stavu. Nově postavený dům bude mít celkem jedenáct městských nájemních bytů. Z nich šest bude v režimu sociálního bydlení určené pro žadatele s nižšími příjmy, pět bytů bude ve standardním režimu. Podání žádosti o dotaci bude ještě schvalovat zastupitelstvo.

„V Plzni a jejích částech je domů podobného charakteru stále nedostatek a je to další projekt, který vznikl díky spolupráci s městským obvodem. Na stavbu plánujeme získat téměř 20 milionů korun z prostředků EU,“ vysvětlila Světlana Budková, radní pro oblast bytovou, včetně sociálního a dostupného bydlení. Doplnila, že byty budou o dispozici 1+kk a o velikosti do 50 metrů čtverečních. První nájemci se budou moci nastěhovat v první polovině roku 2025.

Odhadované náklady na realizaci projektu jsou ve výši 55 milionů korun včetně DPH, město Plzeň má na projekt ve fondech připraveno téměř 36 milionů korun, o zbylé finance zažádá IROP prostřednictvím svého Útvaru koordinace evropských projektů.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Nová Škoda Kamiq - Akční modely Fresh

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Škoda service - Zimmí servisní prohlídka za akční cenu