V Mirošově advent zahajují tradičními trhy

Adventní trhy se na mirošovském náměstí konají 1. prosince od 14 hodin. Připraven je doprovodný program. V půl páté promluví starosta a bude rozsvícen vánoční strom.

SEO UNIWEB

Stalo se již tradicí, že rozsvícení vánočního stromu v Mirošově doprovází adventní trhy pořádané městem a společenskou komisí. Nejinak tomu bude i letos. Nejen vánoční dárky tu bude možné zakoupit v neděli 1. prosince odpoledne.

Organizátorům se podařilo domluvit účast téměř tří desítek prodejců. To je zárukou doopravdy pestrého sortimentu, jemuž budou vévodit řemeslné výrobky a gastronomické speciality. Návštěvníci se mohou těšit nejen na obligátní trdelníky, ale třeba i poctivou domácí polévku nebo nabídku 100% přírodních sirupů. Chybět nemůže ani zlatavý mok. Zákazníky navíc bude vítat i nedávno otevřená kavárna Pauza ve Skořické ulici.

Všichni trhovci budou připraveni nabízet zboží od 14 hodin. O hodinu později na náměstí startuje i bohatý doprovodný program. V jeho rámci se o pobavení návštěvníků postarají žáci mirošovské mateřské i základní školy nebo Světlušky s ohňovou show. O půl páté, kdy i Mirošov pohltí tma, z pódia promluví starosta města pan Vlastimil Sýkora a advent oficiálně zahájí rozsvícením vánočního stromu. K tanci i poslechu na závěr odpoledne či začátek večera zahraje kapela 7´Znamení.

Výlet na mirošovské trhy lze okořenit také zážitkem z cesty parním vlakem. IRON MONUMENT CLUB, Česká západní dráha a obec Nezvěstice totiž 1. prosince pořádají tradiční Mikulášské parní vlaky za čerty do Nezvěstic. Do Mirošova z Nezvěstic vlaková babička přijede ve 12.32 a 18.32. Nazpět pak cestující vezme ve 13.35 a 19.47.

Adventní akce v Mirošově trhy rozhodně nekončí. Místní i přespolní čeká například mikulášská nadílka na zámku, Spolek mirošovských občanů 8. prosince pořádá čertovskou diskotéku. 15. prosince se na zámku koná adventní koncert a o tři dny později se město na úpatí západních Brd zapojí i do zpívání koled s Českým rozhlasem.

foto: zuzana sazimová

weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
so 30.11.2019 08:030 +
 
auto cb covid 19

Hlavní zprávy

 

auto cb home rest2
seo uniweb