V neděli se rozsvítil vánoční stromek ve Skvrňanech

V neděli 15. prosince se obyvatelé plzeňského sídliště v Zadních Skvrňanech sešli ve vnitrobloku K. Steinera.

SEO UNIWEB

Přišli společně s vedením plzeňského centrálního obvodu rozsvítit svůj historicky první vánoční stromek a spolu s dětským pěveckým souborem z 15. ZŠ si zazpívali vánoční koledy.

Samotnému rozsvícení předcházela netradičně akce Vánoční zabijačka, kdy si obyvatelé skvrňanského sídliště mohli nakoupit zabijačkové speciality, jako jsou jitrnice, jelita, tlačenka, zabijačková polévka, klobásy i čerstvé maso. Děti si pak mohly opéct špekáček a dobrou náladu podpořil se svými písničkami harmonikář Libor.

Ve 14 hodin proběhlo za velkého zájmu předváděcí bourání a porcování masa. Obvod pak u svého stánku zval své občany na horký svařák, teplý čaj a přítomné děti si odnesly čokoládovou figurku, malý dárek nebo, podle chuti, sušenku.

Před 16. hodinou zazpíval dětský sbor z 15. ZŠ Terezie Brzkové u připraveného stromku vánoční koledy a poté pozdravil přítomné občany starosta David Procházka spolu s místostarosty Ondřejem Ženíškem a Stanislavem Šecem. Vedení obvodu popřálo přítomným hezké svátky a pak již společně s nimi odpočítalo rozsvícení prvního vánočního stromku ve skvrňanském sídlišti.

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
škoda plus auto cb

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb