V neděli znovu vyjíždějí zrychlené autobusy mezi Plzní a Karlovými Vary

Autobusem mezi Plzní a Karlovými Vary již za necelou hodinu a půl. Od neděle 23. května budou opět jezdit přímé autobusové spoje na meziměstské dálkové lince 440080 Plzeň – Karlovy Vary.

weby uniweb

Pravidelné dálkové autobusy mezi oběma krajskými městy budou zastavovat i na nově přidané zastávce Plzeň,NC Úněšovská nedaleko nákupního centra Globus.

Dopravce ČSAD autobusy Plzeň ze společnosti Z-Group bus a.s. zatím vypraví dva páry spojů každý pracovní den a dva spoje pojedou vždy v neděli. V pracovní dny pojedou spoje v 5:40 a 15:35 hodin z Karlových Varů do Plzně, v opačném směru z Plzně do Karlových Varů vyjedou z Centrálního autobusového nádraží (CAN) v Husově ulici ve 13:35 a 17:15. Sobotní provoz je nadále zatím zcela pozastaven, v neděli pojede spoj v 15:00 z Plzně a z Karlových Varů v 17:10.

„Vzhledem k novým zmírňujícím se protiepidemickým opatřením včetně nástupu dětí do škol od neděle opět vyjedou oblíbené dálkové autobusy mezi oběma krajskými městy na komerční lince 440080 Plzeň-Karlovy Vary,“ sdělil ředitel divize ČSAD autobusy Plzeň autobusového dopravce Z-Group bus Václav Königsmark.

Novinkou je zařazení nové zastávky Plzeň,NC Úněšovská nedaleko nákupního zařízení Globus.

Autobusy mezi oběma krajskými městy staví pouze ve vybraných zastávkách, zvládnou proto cestu o 20 minut rychleji než běžné linkové spoje. Ze středu Plzně do centra Karlových Varů dojedou za necelou hodinu a půl.

Cestující si mohou zakoupit jízdenky s místenkou tradičně v předprodeji, ať již v kamenných prodejnách AMSBUS (např. pokladny CAN) nebo přes internet.

Na lince jsou uznávány všechny státní slevy pro děti, studenty a seniory. Nadto dopravce Z-Group bus a.s, Divize ČSAD autobusy Plzeň poskytuje další komerční slevy jako zpáteční jízdné se slevou 20 % nebo nižší jízdné při bezhotovostní platbě z čipové karty ČSAD anebo při platbě Plzeňskou kartou.

Většina autobusů, které zajišťují provoz linky, je vybavena službou Wi-Fi internet zdarma.

james bond net concert

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Víte za co platíte AUTO CB

Hlavní zprávy

 

čez zprávy CEZ pomahej pohybem
uniweb weby